Zavrieť

Porady

Virtualizácia - Windows 7

Dobrý deň prajem,

mám takýto problém: Používam 64-bitové Windows 7 a na skúšanie nových programov som si chcel urobiť virtuálny stroj. Používam Oracle VM VirtualBox, s Linuxom som nemal problém, tak som si myslel, že to bude podobne jednoducho pôjde aj s Windows. Ale nie - zahlásilo mi to chybu, že procesor nie je kompatibilný so 64-bitovým režimom.
Čo s tým? Dá sa to nejako obísť, resp. existuje bezplatný nástroj, ktorý mi umožní virtualizovať 64-bitové Windows? 32-bitovú licenciu sa mi samozrejme kupovať nechce...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Používam WIN7 Ultimate 64 bit a tiež občas použíjem virtuálny OS cez Virtual Box ,a skúšal som aj VMWARE-Workstation a žiadný problém ale Win7 64bit som ešte neskúšal virtualizovať.

    aiosys je offline (nepripojený) aiosys

    Bojovník ako každý živnostník... ...viac aiosys
    Ja tiez pouzivam VirtualBox uz zo par rokov a mam aj v tejto chvili navirtualizovany 64bit Windows 7... problem hladaj inde...

    Chod do biosu a zapni pokrocilu emulaciu procesora... na tvojom HOST pocitaci... potom ti VirtualBox pojde v pohode... idem kuk do Biosu ako sa to presne vola ... momenticek...

    No som tu, je to len o tom, ze si zapnes Virtualizaciu v biose... U mna je to:
    Stlacaj Delete pre vstup do biosu [tvoja doska moze byt ina, zvycajne F2], chod do ADVANCED BIOS FEATURES a tam zapni VIRTUALIZATION [Enabled]... ja mam dosku GIGABYTE 880GA-UD3H... snad ti to nejak pomoze...

    Mne vsetko frci ako ma... ked tak napis aku mas dosku a mrkneme sa jej na zubok...
    Naposledy upravil aiosys : 09.08.11 at 23:59

    lstulajter je offline (nepripojený) lstulajter

    lstulajter
    V mojom biose nic take nie je, nemam tam prakticky ziadne moznosti nastavenia, len hesla, boot prioritu a video RAM.

    Virtualizácia - Windows 7

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.