Zavrieť

Porady

Šialené zľavy - ako huby po daždi

Hromadné zľavy sa stali novým trendom nakupovania na internete. V poslednej dobe vznikajú stále noví prevádzkovatelia tzv. kolektívnych zliav. V súčasnosti je okolo 20 prevádzkovateľov skupinových zliav, ktorí agregujú ponuky okolo 70tich portálov poskytujúcich zľavy. Jedná sa o zaujímavú možnosť ako ušetriť kupujúcim ich peniaze. Aký je princíp hromadných zliav a prečo sú tak obľúbené ?

Hromadné nakupovanie cez web je dobré v tom, že sa poskytujú vysoké zľavy kupujúcim v obmedzenom časovom horizonte a po uplynutí tejto doby už ich kúpiť nemôžete. Určite sa pýtate, prečo by ste mali zľavy vôbec kupovať ? Odpoveď je jednoduchá. Rádovo sa jedná o desiatky, niekedy aj o stovky kusov zliav a preto je predom dohodnutá špeciálna zľava, ktorá je veľmi výhodná. Aké ponuky kolektívnych zliav môžete nakupovať ?

Medzi najobľúbenejšie hromadné zľavy patria rôzne gastronomické špeciality. Návštevy reštaurácií s hromadnou zľavou a teda až s 90 % zľavou na rôzne pochúťky sú lákavé. Tiež sa tu často objavujú wellness pobyty, zážitky alebo masáže. Aktivity, za ktoré by ste v inom prípade zaplatili veľa peňazí sa teraz stávajú omnoho atraktívnejšie.

Hromadné zľavy sú ponúkané teraz aj v menších mestách. Doteraz sa zľavových ponúk sústredilo v okolí najväčších miest, ako Bratislava, Košice, Trnava, Trenčín ale postupne sa prešlo do iných miest ako Prešov, Žilina, či Dubnica nad Váhom.


Máte skúsenosti s hromadným nakupovaním na Slovensku ?
Naposledy upravil arizona : 10.08.11 at 10:36 Dôvod: zmazanie reklamy
Usporiadat
Téma je uzavretá.
misstka misstka

misstka je offline (nepripojený) misstka

podobná téma je aj tu http://www.porada.sk/t172575-zlavove-kupony.html
tam som písala aj svoju skúsenosť
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Dať zľavu 50,60,70 alebo 90 percent znamená povedať ti do ksichtu:doteraz som okrádal,dnes predám na réžiu.
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

ked sa nudím tak pozriem nejaký zľavový agregátor, ale v našich končinách sa ťažko hladá niečo užitočné. samé masáže, bylinkové zábaly, ubytovanie a jedlo. To šibrinkovanie s číslami ako zľavy 70pct je smiešne, reálne som zatial videl celkom slušnú zľavu v Subway, kde dali 50pct dole na menu. Ked som hladal napríklad ubytovanie pre rodinu niekam na výlet zabehnúť tak tie ceny ma teda neoslovili - oháňať sa 60pct zľavou a pritom ma noc vyjde na 50-100 eur mi príde vcelku dosť, za tie sumy mám ubytovanie na francúzskej rivére.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

marleau Pozri príspevok
Dať zľavu 50,60,70 alebo 90 percent znamená povedať ti do ksichtu:doteraz som okrádal,dnes predám na réžiu.
a podľa Teba má dávať stále takéto nízke ceny? a z čoho má žiť? platiť odvody,nájom,dane? z čoho má platiť zamestnancov?
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

podľa mňa je to celé len finta na ľudí, že kupujte, lebo je to lacné...
a ľudia nakupujú lebo si myslia, že majú niečo kvalitné a ušetria kopec peňazí...
vlastná skúsenosť... manželka objavila za jednom takomto webe, že prehrávanie z VHS na DVD, 50 % zľava 5 € kazeta... pozreli sme stránku inzerenta, kde štandardne tuto službu ponúkal za 7 € t.j. síce zľavu dal, ale len na oko prezentoval 50 % btw. tie kazety prehráva už pomaly 2 mesiace... tak dúfam, že o ne neprídeme...
myslím, že veľa predajcov má umelo nadsadené takto ceny, aby mohli dávať dvojciferné zľavy v % na čo ľudia v súčasnosti letia...
1 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

Gina Er Pozri príspevok
a podľa Teba má dávať stále takéto nízke ceny? a z čoho má žiť? platiť odvody,nájom,dane? z čoho má platiť zamestnancov?
ak chápem ten koncept dobre, tak by to malo fungovať tak, že teraz obetuješ zisk, prípadne ideš do mínusu a dúfaš, že zákazník sa vráti a utratí viac.
bohužial podla toho čo som vysledoval zatial ponuky to vyzerá u nás skôr tak, že vymyslíme si nezmyselne vysokú cenu a z tej dáme 50pct zľavu. a ked si človek pozrie bežnú ponuku, tak zistí že tá zľava má do uvádzanej hodne daleko.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

všade dokoola všímam že sú zlavy,taký ošuchaný marketingový trik,lebo ešte stále ludí sa na to chytá namiesto kalkulačky a logiky.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

iv@n Pozri príspevok
ak chápem ten koncept dobre, tak by to malo fungovať tak, že teraz obetuješ zisk, prípadne ideš do mínusu a dúfaš, že zákazník sa vráti a utratí viac.
bohužial podla toho čo som vysledoval zatial ponuky to vyzerá u nás skôr tak, že vymyslíme si nezmyselne vysokú cenu a z tej dáme 50pct zľavu. a ked si človek pozrie bežnú ponuku, tak zistí že tá zľava má do uvádzanej hodne daleko.
treba si u danej firmy pozrieť cenník.....ak zistíš,že nadsadili,aby mohli dať akože zľavu,tak si urobíš hodnotenie tej firmy sám a asi to nebude nič pekné.
Napr.moja neter robí masáže a vyjadrila sa tak,že stále platí rovnaký cenník,ceny nenavyšovali,lebo si nechcú kaziť meno.Nezarobia na tom nič,idú skôr do mínusu,ale berú to ako reklamu...
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

marleau Pozri príspevok
Dať zľavu 50,60,70 alebo 90 percent znamená povedať ti do ksichtu:doteraz som okrádal,dnes predám na réžiu.
Marleau, ja by som nepovedal,že na réžiu,ale ešte stále na tom zarobí...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ice dive Pozri príspevok
podľa mňa je to celé len finta na ľudí, že kupujte, lebo je to lacné...
a ľudia nakupujú lebo si myslia, že majú niečo kvalitné a ušetria kopec peňazí...
vlastná skúsenosť... manželka objavila za jednom takomto webe, že prehrávanie z VHS na DVD, 50 % zľava 5 € kazeta... pozreli sme stránku inzerenta, kde štandardne tuto službu ponúkal za 7 € t.j. síce zľavu dal, ale len na oko prezentoval 50 % btw. tie kazety prehráva už pomaly 2 mesiace... tak dúfam, že o ne neprídeme...
myslím, že veľa predajcov má umelo nadsadené takto ceny, aby mohli dávať dvojciferné zľavy v % na čo ľudia v súčasnosti letia...
Ja som si tiež všimol,že sa tam klame s východzími cenami...
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Gina Er Pozri príspevok
a podľa Teba má dávať stále takéto nízke ceny? a z čoho má žiť? platiť odvody,nájom,dane? z čoho má platiť zamestnancov?
Ja keď staviam dom (a to ho aj vyrobím a zmontujem,nie len predám - teda nejde len o obchod),tak nemám maržu na žiadnu zľavu.Ja keby som dal 70% zľavu,tak 65% ide z mojho vrecka.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

marleau Pozri príspevok
Ja keď staviam dom (a to ho aj vyrobím a zmontujem,nie len predám - teda nejde len o obchod),tak nemám maržu na žiadnu zľavu.Ja keby som dal 70% zľavu,tak 65% ide z mojho vrecka.
Ty máš maržu 5%? no ale Tvojich 5% z vyrobenia a postavenia domu je ďaleko viac ako napr.50% pri káve za 2eurá,takže to nemôžeš porovnávať.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Gina Er Pozri príspevok
Ty máš maržu 5%? no ale Tvojich 5% z vyrobenia a postavenia domu je ďaleko viac ako napr.50% pri káve za 2eurá,takže to nemôžeš porovnávať.
Mojou filozofiou je dať zákazníkovi najnižšiu možnú cenu hneď na začiatku.Ja nepotrebujem bohatnúť ani okrádať.Keby som urobil cenovú ponuku na 100.000,- eur a potom by som mu dal zľavu a výsledná cena by bola 91.000,-eur,znamenalo by to,že povodne som chcel zákazníka okradnúť o 9.000,- eur.Toto nikdy neurobím.Maximálne možem použiť na prianie zákazníka lacnejší materiál,no ten musí spĺňať všetky normy.Keby mne to chcel niekto urobiť,tak do obchodu s ním nejdem,pretože (nechcem nikoho uraziť) hlupáka poteší zľava,ale mňa sklame prístup.
3 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

marleau Pozri príspevok
hlupáka poteší zľava,ale mňa sklame prístup.
nepovažujem sa za hlupaňu,vyberám si len tie zľavy,ktoré sú naozaj ZĽAVY
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Veď pri oblečení do nejakých 10-15% sa dá pouvažovať,ale 70-90%???
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

marleau Pozri príspevok
Veď pri oblečení do nejakých 10-15% sa dá pouvažovať,ale 70-90%???
no minule tu niekto písal,že na obuv si nahadzuje minimálne 100%........
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Gina Er Pozri príspevok
no minule tu niekto písal,že na obuv si nahadzuje minimálne 100%........
čože obuv....keby sme len tušili, koľko obyčajných maličkostí v potravinách je aj na 300 %
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
uprimne? detske vecicky kupene zo zahranicia hromadne sa u nas na svk predavaju o 100-250% drahsie!!!
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Gina Er Pozri príspevok
nepovažujem sa za hlupaňu,vyberám si len tie zľavy,ktoré sú naozaj ZĽAVY
zľavy sú pre občasných konečných spotrebiteľov, ktorí nemajú prehľad o relevantných cenách. Ak môj odberateľ povie že dá na môj tovar zľavu tak mi behá mráz po chrbte lebo viem že ma ošklbe o tú istú hodnotu. Ale nedodaj mu.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

zalobaba Pozri príspevok
čože obuv....keby sme len tušili, koľko obyčajných maličkostí v potravinách je aj na 300 %
Tak menuj tie potraviny:
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať