Zavrieť

Porady

Príspevok na cestovné z ÚPSVaR

Máme zamestnancov ktorí poberajú príspevok na cestovné z ÚPSVaR. Majiteľ sa rozhodol založiť novú firmu pod novým názvom -s.r.o.(bez akýchkoľvek väzieb na terajšiu firmu). Dnes ma oslovili zamestnanci s otázkou ako to bude stým príspevkom, či teda im bude vyplácaný aj naďalej alebo oň prídu. Volal som na ÚPSVaR ale ani tam mi nevedeli povedať ako to bude v takomto prípade. Vie niekto poradiť? <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

    doktor01
    doktor01 Pozri príspevok
    Máme zamestnancov ktorí poberajú príspevok na cestovné z ÚPSVaR. Majiteľ sa rozhodol založiť novú firmu pod novým názvom -s.r.o.(bez akýchkoľvek väzieb na terajšiu firmu). Dnes ma oslovili zamestnanci s otázkou ako to bude stým príspevkom, či teda im bude vyplácaný aj naďalej alebo oň prídu. Volal som na ÚPSVaR ale ani tam mi nevedeli povedať ako to bude v takomto prípade. Vie niekto poradiť? <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>
    Tu je stanovisko ústredia aj pre ostatných:
    Ak si občan nevyčerpal príspevok na dochádzku za prácou za všetky mesiace, na ktoré mal nárok a opätovne nebol zaradený do evidencie uchádzačov o zamestnanie má po zmene zamestnávateľa, ktorá sa uskutoční do 30 dní od ukončenia pracovného pomeru, nárok na vyplácanie príspevku na dochádzku za prácou počas zvyšnej doby.
    V mesiaci, v ktorom nastal súbeh zamestnávateľov, občan predloží potvrdenia o trvaní pracovného pomeru od všetkých zamestnávateľov u ktorých daný mesiac pracoval (ukončil pracovný pomer/ začal pracovný pomer).

    PS: Informácia z UPSVaR bola presne opačná. Zrejme aj niektorí úradníci v tom majú chaos.

    Príspevok na cestovné z ÚPSVaR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.