Zavrieť

Porady

Kotol v spoločných priestoroch

Ahoj poraďáci,

pri rekonštrukcii bytu by som chcel preložiť plynový kotol z vlastnej kuchyne do spoločného priestoru -na chodbu (z jednej strany steny je moja kuchyňa, z druhej strany už spoločná chodba). Idea je taká, že bude umiestnený v uzamykateľnej skrinke z kovu/pórobetónových tvárnic. Dvaja susedia už takto majú kotol v spoločných priestoroch umiestnený. Chcem sa spýtať ako je to so súhlasom zvyšných vlastníkov bytov, keďže by som zaberal časť (hoci veľmi malú) spoločných priestorov a či by s takýmto riešením nemal prípadne problém požiarny technik.

Ďakujem za každú radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    no ak to bude takto vybudované treba stavebné povolenie a schválenie od spoluvlastníkov vchodu. Budeš zastavovať spoločny priestor. Požiarny technik a technik od plynárni nebudú mať námietky ak splníš všetky náležitosti predpísané výrobcom a vo vyhláške 401/2007
    http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...55&Rocnik=2007

    Kotol v spoločných priestoroch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.