Zavrieť

Porady

2 otázky

Mal by som 2 otázky :

1.) ak chcem nakupovať od dodávateľa mimo EU, musím byť platca DPH alebo nie?

2.) môžem predať tovar na ktorý mi dodávateľ nedal faktúru? (firma už neexistuje)

Vopred ďakujem za odpovede...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    kabko Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoved...
    1.) - Takže nemusim byť platcom DPH, či už mi dodávateľ vystaví fakturu s 0% DPH, alebo inou hodnotou? Alebo to na to nemá žiadny vplyv, že ?

    2.) - Tak to som v dobrej kaši Ja som totižto už niečo predal z toho tovaru, nakoľko mi prisľúbil že mi fa pošle poštou , čo sa ale nikdy nestalo. Čo teraz ?
    dph ti vymerá colný úrad ak to je tovar z mimo eu - 3. krajiny

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    kabko Pozri príspevok
    Mal by som 2 otázky :

    1.) ak chcem nakupovať od dodávateľa mimo EU, musím byť platca DPH alebo nie?

    2.) môžem predať tovar na ktorý mi dodávateľ nedal faktúru? (firma už neexistuje)

    Vopred ďakujem za odpovede...
    1.) Nemusís
    2.) Musís vediet preukazat legalny povod toho tovaru

    kabko je offline (nepripojený) kabko

    kabko
    zk24 Pozri príspevok
    1.) Nemusís
    2.) Musís vediet preukazat legalny povod toho tovaru
    Ďakujem za odpoved...
    1.) - Takže nemusim byť platcom DPH, či už mi dodávateľ vystaví fakturu s 0% DPH, alebo inou hodnotou? Alebo to na to nemá žiadny vplyv, že ?

    2.) - Tak to som v dobrej kaši Ja som totižto už niečo predal z toho tovaru, nakoľko mi prisľúbil že mi fa pošle poštou , čo sa ale nikdy nestalo. Čo teraz ?

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    kabko Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoved...
    1.) - Takže nemusim byť platcom DPH, či už mi dodávateľ vystaví fakturu s 0% DPH, alebo inou hodnotou? Alebo to na to nemá žiadny vplyv, že ?



    2.) - Tak to som v dobrej kaši Ja som totižto už niečo predal z toho tovaru, nakoľko mi prisľúbil že mi fa pošle poštou , čo sa ale nikdy nestalo. Čo teraz ?
    1.) To ze nie si platca DPH este neznamena ze nebudes nikdy povinny odviest DPH-cku. Ked ti vystavi FA s DPH, tak zaplatis DPH rovno s fakturou (v celkovej cene), ak ti vystavi bez DPH, tak pravdepodobne budes z toho odvadzat DPH na slovensku (aj ked nie si platca). Vzdy bez naroku na odpocet

    2.) Nech sa vyjadria skusenejsi. Aspon nejake maily by som si odlozila. Hladam temu na porade, kde sa toto iste rozoberalo, za akych podmienok je mozne predat tovar od ktoreho nemam doklad o kupe... Urcite tu taka tema uz je

    kabko je offline (nepripojený) kabko

    kabko
    srska Pozri príspevok
    dph ti vymerá colný úrad ak to je tovar z mimo eu - 3. krajiny
    Ďakujem, tzn. ak mi dodávateľ vystaví faktúru, na ktorej bude nejaká tá DPH, tak najskôr zaplatím tú DPH jemu, teda to pôjde do jeho krajiny, a potom následne zaplatím DPH nášmu štátu na základe colného konania ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.