Zavrieť

Porady

paušálne + odvody v daňovom priznaní

Ahojte , ako mám postupovať keď budem vypĺňať daňové priznanie FO

príjem: 180.000,-Sk
25% paušálne výdavky: 45.000,-Sk
odvody: 13.500,-Sk

V DP oddiel VI. dám do riadku 2 a stĺpca1 : 180.000,-Sk
riadku 2 a stĺpca 2: 58.500,-Sk

Je to tak správne? Alebo do stĺpca 2 dám len paušálne výdavky vo výške 45.000,-Sk, ale kam potom zapíšem odvody vo výške 13.500,-Sk.

Mám z toho nejaký chaos. Ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Muška
    Do výdavkov - dáš už aj poistné spolu s 25 % výdavkami.

    Vo vysvetlivkách na str. 3 daňového priznania FO typ. B okrem iného sa uvádza(4 riadkok zdola)..., ak daňovník uplatňuje výdavky percentom z príjmov uvádza sa suma výdavku pri jednotlivých druhoch príjmov uvedených na r. 1-8 podľa §6 ods. 10 zákona úhrnom na r. 9 vrátane preukázateľnej výšky zaplateného poistného a a príspevkov a pri príjme uvedenom na r. 10 osobitne na tomto riadku. Ak je daňovník....
    Za predchádzajúce zdaň. obdobie som vypĺňala v stl. 2 r. 2 len 25% paušálnych výdavkov a až v súčtovom riadku som započítala aj zaplatené poistné. Tak fungoval aj software na DÚ. Do r.2 to nevedeli zadať, lebo software im robil kontrolu na stl. 1 r. 2(vypočítaval z príjmu 25%). Jedine, že by sa bolo niečo zmenilo. Z vysvetliviek mi to ale nevyplýva.

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    SZČO si môže nárokovať daňový bonus, ak jeho príjem bude aspoň vo výške polovice minimálne mzdy za rok.
    Zároveň nesmie byť stratový.

    berta je offline (nepripojený) berta

    berta
    Niekde sa pisalo, že upravený ročný čiastkový základ dane má byť minimálne polovička minimálnej mzdy, aby si SZCO uplatnila danovy bonus.?

    paušálne + odvody v daňovom priznaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.