Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    velvet je offline (nepripojený) velvet

    velvet
    ak im chceš len hádzať kukuricu namiesto zeleného, tak kým im bude chutiť :-)
    ak ich budeš v kŕmniku "štopať" znamená pchať im kukuricu priamo do hrdiel, tak treba kŕmiť 4 týždne - ale zasa dávať pozor, aby Ti nejaká nezdochla - kukurica jej môže behnúť namiesto do gágora do dýchacích ciest, atď...
    Keď bude malátna, nebude jej tráviť, treba radšej zabiť skôr

    a potrebujú veľa vody

    Chokma je offline (nepripojený) Chokma

    Chokma
    Ja tiez doplnim - ak krmenie v krmniku, tak si dopredu tu kukuricu namoc a my pridavame aj mast k nej (moze byt starsia), lepsie im ide kukuricka dolu hrdlom a niekto ju aj posoli, piju vraj viac vody potom a lepsie travi. Na tu vodu treba dat fakt pozor. A tiez na to ako sa im dycha.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    velvet Pozri príspevok
    ak im chceš len hádzať kukuricu namiesto zeleného, tak kým im bude chutiť :-)
    ak ich budeš v kŕmniku "štopať" znamená pchať im kukuricu priamo do hrdiel, tak treba kŕmiť 4 týždne - ale zasa dávať pozor, aby Ti nejaká nezdochla - kukurica jej môže behnúť namiesto do gágora do dýchacích ciest, atď...
    Keď bude malátna, nebude jej tráviť, treba radšej zabiť skôr

    a potrebujú veľa vody
    ešte doplním, tak dlho aby nabrali takú váhu akú požaduješ... niekto chce 2 kg, niekto 4 kg ťažké...

    zsoltg je offline (nepripojený) zsoltg

    zsoltg
    Prosím Vás, a akým nástrojom štopete? mám tiež kačky, vačsia pečeň by potešila...
    ...prípadne popíšete mi spôsob?
    vopred ďakujem!

    Chokma je offline (nepripojený) Chokma

    Chokma
    zsoltg Pozri príspevok
    Prosím Vás, a akým nástrojom štopete? mám tiež kačky, vačsia pečeň by potešila...
    ...prípadne popíšete mi spôsob?
    vopred ďakujem!
    Tak my kacice pchame len rucne. Viem, ze na husi mala babka taky mlyncek, ale na kacice by som ho urcite neskusala - hrozi roztrhnutie hrdielka a rucne je urcite citlivejsie - kontrolujes ako to ide dolu krkom, aj kolko. Takze dat do hrnca den dopredu namocit kukuricku, posolit, omastit, ked krmis, doliat trosku teplej vody. Otvorit zobacik a palcom tlacit dovnutra. Samozrejme je dobre kacenu mat v krmniku, kde sedi na jednom mieste, aby nemala velky pohyb za tie dva tyzdne - a staly prisun vody. Takto to robi moja mamina.
    ja krmim s tim mlynčekom a kukuricu necham zovrieť vo vode odstavím a krmim až kím nevychladne a prídavam do nej jednu nakrajanu cibulu. davam im jeden a pol mlynčeka. pečienky su krasne. mam problem ju vytiahnuť.
    .
    Marian Szlávik fuhaaa pekne toto ma zaujalo a ako ich mam krmit predkladat im alebo klasika vykrm ....a plus v akom veku zacat ??
    kopretinka to je týranie !!!

    ako dlho mam krmiť kačice na výkrm s kukuricou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.