Zavrieť

Porady

Zálohová fa - storno

Ak vystavíte zálohovú fa a nemáte ju uhradenú dlhú dobu , čo robíte stornujete zal.fa ?
Naposledy upravil Zita5 : 20.01.07 at 16:53
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zita5
    Ak vystavíte zálohovú fa a nemáte ju uhradenú dlhä dobu , čo robíte stornujete zal.fa ?
    Zálohová faktúra nie je žiaden účtovný doklad,preto ju môžeš s kľudom vystornovať z dodávateľov alebo odberateľov.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Tweety
    Zálohová faktúra nie je žiaden účtovný doklad,preto ju môžeš s kľudom vystornovať z dodávateľov alebo odberateľov.

    Twetty , ja som možno dala blbú otázku , ale teraz som mala daňovú kontrolu . Kontrolovali u nás oprávnenosť uplatneného odpočtu DPH nášho odberateľa . Jednalo sa o nasledovný prípad :

    Vystavená zálohová fa 5.7.2005 na sumu 7 140 000,- Sk .
    Uhradená čiastka 10.7.2005 1 000 000,- Sk
    / Z mojej strany bola 10.7.2005 vystavená fa s rozpisom DPH v súlade so zákonom o DPH t.j. dátum prijatia platby /
    Ale, " odberateľ " odstúpil od KPZ poslal písomne prípis , tak som na základe toho v auguste vystavila dobropis na 1 000 000,- Sk a túto sumu sme zaplatili čiže vrátili .

    Viac sa nič neplatilo.

    Celý problém v tejto záležitosti bol ten , že on je mesačný plátca a naša firma štvrťročný . Čiže odberateľ si v júli uplatnil odpočet , a vlastne v auguste ho vrátil štátu . Tak by to malo byť . Teraz to prišli kontrolovať .
    No , zdalo sa byť všetko v poriadku , predložili sa zmluvy atď. Len jednému daniarovi vŕtalo v hlave , že prečo tá moja zálohová fa na čiastku 7 140 000 Sk nie je stornovaná , keď nám zákazník zaplatil len 1 000 000,- Sk .Bál sa , že čo ak nám zaplatil viac ako milión a nodviedli sme DPH . Vymýšľaľ proste blbosti , ktoré ma moc vytáčali , ale som sa držala . A on vlastne tvrdil , že na zálohovú fa musím zaslať dobropis / storno fa /zákazníkovi .

    Okrem mojich argumentov som mu povedala to čo Ty píšeš , že zálohová fa nie je žiadny doklad a on sa čudoval , že čo mu rozprávam , to nie je pravda .

    1/ Takže preto sa pýtam , ak budem mať vonku zálohovku , zákazník ju neuhradí , proste padne obchod , mám to vymazať alebo vystaviť storno zálohovej fa .
    2/ Zaslať to aj zákazníkovi ?
    3/ Ak mám zálohovú fa na napr. 100 000,- Sk a zákazník uhradí len 20 000,- Sk , čo potom z tou zálohovou fa , prepísať , alebo čo ?

    Ako to robíte v JÚ ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zita5
    Twetty , ja som možno dala blbú otázku , ale teraz som mala daňovú kontrolu . Kontrolovali u nás oprávnenosť uplatneného odpočtu DPH nášho odberateľa . Jednalo sa o nasledovný prípad :
    Vystavená zálohová fa 5.7.2005 na sumu 7 140 000,- Sk .
    Uhradená čiastka 10.7.2005 1 000 000,- Sk
    / Z mojej strany bola 10.7.2005 vystavená fa s rozpisom DPH v súlade so zákonom o DPH t.j. dátum prijatia platby /
    Ale, " odberateľ " odstúpil od KPZ poslal písomne prípis , tak som na základe toho v auguste vystavila dobropis na 1 000 000,- Sk a túto sumu sme zaplatili čiže vrátili .

    Viac sa nič neplatilo.

    Celý problém v tejto záležitosti bol ten , že on je mesačný plátca a naša firma štvrťročný . Čiže odberateľ si v júli uplatnil odpočet , a vlastne v auguste ho vrátil štátu . Tak by to malo byť . Teraz to prišli kontrolovať .
    No , zdalo sa byť všetko v poriadku , predložili sa zmluvy atď. Len jednému daniarovi vŕtalo v hlave , že prečo tá moja zálohová fa na čiastku 7 140 000 Sk nie je stornovaná , keď nám zákazník zaplatil len 1 000 000,- Sk .Bál sa , že čo ak nám zaplatil viac ako milión a nodviedli sme DPH . Vymýšľaľ proste blbosti , ktoré ma moc vytáčali , ale som sa držala . A on vlastne tvrdil , že na zálohovú fa musím zaslať dobropis / storno fa /zákazníkovi .
    Okrem mojich argumentov som mu povedala to čo Ty píšeš , že zálohová fa nie je žiadny doklad a on sa čudoval , že čo mu rozprávam , to nie je pravda .1/ Takže preto sa pýtam , ak budem mať vonku zálohovku , zákazník ju neuhradí , proste padne obchod , mám to vymazať alebo vystaviť storno zálohovej fa .
    2/ Zaslať to aj zákazníkovi ?
    3/ Ak mám zálohovú fa na napr. 100 000,- Sk a zákazník uhradí len 20 000,- Sk , čo potom z tou zálohovou fa , prepísať , alebo čo ?
    Ako to robíte v JÚ ?
    Ak nemáš ZF uhradenú-môžeš ju vyhodiť.
    2. Nie si povinná, ak nezaplatil, na čo by si mu posielala storno.
    3.Ak uhradil 20000.-, eviduješ len toľko v príjmoch.
    Nerobím JU, ale asi je to takto. Išla som na to z princípov PU.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Tweety
    Ak nemáš ZF uhradenú-môžeš ju vyhodiť.
    2. Nie si povinná, ak nezaplatil, na čo by si mu posielala storno.
    3.Ak uhradil 20000.-, eviduješ len toľko v príjmoch.
    Nerobím JU, ale asi je to takto. Išla som na to z princípov PU.
    No veď aj v mojom prípade to tak je , že evidovala som len zaplatenú čiastku , ale jemu klal oči ten neuhradený rozdiel .
    Ja len toľko . Ďakujem Ti za odpoveď .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Vraciam sa opäť k tým mojim zálohovým faktúram .

    Ak vystavujete v ALFE zálohovú faktúru , odkliknete aj " zapísať do evidencie pohľadávok " , alebo nie . Ja zapisujem aj do pohľadávok . Ďakujem za prípadnú odpoveď .

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Zita5
    Ak vystavíte zálohovú fa a nemáte ju uhradenú dlhä dobu , čo robíte stornujete zal.fa ?
    Ja som to 2x spravil tak, že asi po 2 mesiacoch čo nebola ZF uhradená som spravil storno a napísal som im list, aby našu zál. fa považovali za bezpredmetnú.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Manual
    Ja som to 2x spravil tak, že asi po 2 mesiacoch čo nebola ZF uhradená som spravil storno a napísal som im list, aby našu zál. fa považovali za bezpredmetnú.

    Janko , a ako si to robil , normálka si spravil ešte jednu zálohovku s mínusom , alebo ako ?

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    o
    Zita5
    Janko , a ako si to robil , normálka si spravil ešte jednu zálohovku s mínusom , alebo ako ?
    Ano mínusom. Aby som mal "poriadok" v tom číselnom rade a pripol som k tomu dopis na dva riadky.
    Doplním: ZF mala č. 6/2005 50000,-
    6/2005/storno -50000,-
    Naposledy upravil Manual : 21.01.06 at 16:55

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Zaujala ma táto téma s tým, že čo robí so zálohovými faktúrami napr. Poradca, alebo Verlag Dashofer a iní, ktorí nám plnia schránky zálohovými faktúrami? Ani jedna mi nepríde ako storno zálohovky, ja v knihe pohľadávok evidujem len tie zál.faktúry, na ktoré som prijala preddavok, teda musel byť k nim vystavený daňový doklad. Iné je to v prípade Zitky, ktorá prijala preddavok a zmluva bola zrušená, preddavok vrátený, tam už musel byť dobropis k daň.dokladu. No, možno sa mýlim, ale považujem tento postup za správny.

    Zálohová fa - storno

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.