Zavrieť

Porady

Storno dokladu - DPH

Prosim Vas vie mi niekto poradit s jednym problemom? Dostali sme tuzemsku fakturu od dodavatela za sluzbu s DPH, ktoru na zaklade porusenia zmluvy dodavatelovi vraciame. Fakturu mam ale zaradenu v doslych fakturach, cize zuctujem ju a tu nastava moj problem...na zaklade doporucenia auditora mam fakturu vystornovat samostanym storno dokladom, ok. DPH storno dokladu mam uctovat ako dobropis, a zaradit do r. 25? Alebo hodnotu DPH mam priamo odratat zo vstupu?

Dakujem krasne za pomoc.
zula
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuhl je offline (nepripojený) zuhl

    zuhl
    Ja som také prípady už mala a urobila som to jednoducho: celú fa som nahrala znovu, ale s mínusovou hodnotou, čiže DPH som štátu vrátila. DÚ mi nič na to nepovedal.

    zula je offline (nepripojený) zula

    zula
    hmm...a nepatria do riadku 25. len doklady, ktore su dobropisovane-ponizene plnenie? Ja ten doklad potrebujem len vystornovat, k plneniu realne nedoslo...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Storno by som naúčtovala presne tak ako fa, aj tými kódmi pre DPH, pravdaže mínusovou položkou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.