Zavrieť

Porady

Najlepšia možnosť predaja automobilu.

Dobrý deň,
chcel by som sa spýtať na najlepšiu možnosť ako predať doleasovaný automobilu. Som platca DPH. Auto bolo kupované pred 3 rokmi za cca 600.000,- Sk, nie je to N1. Teraz mi konci leasing a chcem kupit nove. Za aku najnizsiu cenu ho mozem predat (aby som zaplatil co najmensiu dan z prijmu), popripade aku inu moznost este mam?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    HoloGram
    Dobrý deň,
    chcel by som sa spýtať na najlepšiu možnosť ako predať doleasovaný automobilu. Som platca DPH. Auto bolo kupované pred 3 rokmi za cca 600.000,- Sk, nie je to N1. Teraz mi konci leasing a chcem kupit nove. Za aku najnizsiu cenu ho mozem predat (aby som zaplatil co najmensiu dan z prijmu), popripade aku inu moznost este mam?

    Ďakujem
    Najlepšia by bola zostatková cena, za akú ho odkúpite od leasingovej spoločnosti, lenže...!!! Na to by Vám DÚ asi neskočil. Zákon o dani z príjmov hovorí o cene obvyklej, t.j. cena za akú sa porovnateľné auto v danej oblasti predáva. Porovnateľné podľa roku výroby, ubehnuté kilometre, celkový stav atď. V prípade, že by to nebola cena obvyklá, záleží ako si ju obhájite. (havária a neviem čo ešte by sa dalo....)

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Dobre je ak sa urobí znalecký posudok pre stanovenie ceny. Pri svojej praxi účtovníka som sa nestretol s prípadom, aby DÚ mal výhrady voči predajnej cene vozidla môjho klienta aj keď ja som bol názoru, že by cena hohla byť vyššia. Ešte si nikto nedal robiť znalecký posudok.

    apo

    Najlepšia možnosť predaja automobilu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.