Zavrieť

Porady

dohoda

prosim,mam jednu otazku.mam zamestnaneho pana na DoVP.bude vykonavat dve funkcie,mam vystavit DoVP na kazdu cinnost zvlast,alebo nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Píšeš, že bude vykonávať dve funkcie. Mám tomu tak rozumieť, že dve pravidelné činnosti ? V takom prípade sa nemôže uzavrieť dohoda o vykonaní práce. Ak sa však nejedná o pravidelne sa opakujúce činnosti Zákonník práce nevylučuje uzavrieť dve či viac dohôd či už súčasne uzavretých alebo za sebou. Obmedzenie je akurát 300 hodín v kalendárnom roku. Rovnako je možné v jednej dohode upraviť v predmete dohody viac jednorázových prác.

    belanicka je offline (nepripojený) belanicka

    belanicka
    e toto ja viem,ze sa takto postupuje,a potom s tymi dvomi dohodami sa ako postupuje pri prihlasovani do soc. poistovne?Teda ked ma jeden pracovnik dve dohody,teda aj dve vyplaty,to ho mam dvakrat prihlasit do poistovne alebo co?ani v poistovni mi nevedela povedat....diki

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    belanicka
    e toto ja viem,ze sa takto postupuje,a potom s tymi dvomi dohodami sa ako postupuje pri prihlasovani do soc. poistovne?Teda ked ma jeden pracovnik dve dohody,teda aj dve vyplaty,to ho mam dvakrat prihlasit do poistovne alebo co?ani v poistovni mi nevedela povedat....diki
    Ak je to v tej istej firme, prihlasuje sa iba raz. Pre účely SP totiž dokladuješ iba to, že daný človek xy je vo firme YZ zamestnaný legálne.
    Či má viac dohôd a trebárs 5 príjmov za ne, to by SP nemalo zaujímať - samozrejme, že odvedieš napr. 5 x 0,8% úrazové poistenie (z každej vyplatenej odmeny).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.