Zavrieť

Porady

zmluva medzi SHR a sro

Dobrý den, chcem sa spýtať, či môže medzi SHR a sro v zastúpení tej istej osoby uzatvoriť medzi sebou zmluvu o prenájme napríklad strojov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Nevidím dôvod prečo nie. Ak SHR má v majetku stroj, ktorý s.r.o. potrebuje na výkon práce , alebo opačne, a viete to aj dokázať. Držala by som sa ceny obvyklej t.j. nie veľmi pod a ani nad, čo sa týka výšky nájomného.

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Zmluvu o prenájme nemôže uzatvoriť tá istá odsoba sama so sebou. To ako keby hrala so sebou človeče nezlob se, alebo žolíka. Zmluvu by som nahradil vyhlásením majiteľa /oboch subjektov/, ako prejavu vôle a dal overiť na obecnom úrade podpis za 1,5 Eura - kvôli hodnovernosti dokumentu. Taký dokument má už náplň aj hodnovernosť dvojstrannej zmluvy. Bez overenia vyhlásenie, resp. zmlva so sebou samým umožňuje bezproblémovú dodatočnú účelovú manipuláciu s obsahom zmluvy.

    mlisa je offline (nepripojený) mlisa

    mlisa
    a_je_to Pozri príspevok
    Zmluvu o prenájme nemôže uzatvoriť tá istá odsoba sama so sebou. To ako keby hrala so sebou človeče nezlob se, alebo žolíka. Zmluvu by som nahradil vyhlásením majiteľa /oboch subjektov/, ako prejavu vôle a dal overiť na obecnom úrade podpis za 1,5 Eura - kvôli hodnovernosti dokumentu. Taký dokument má už náplň aj hodnovernosť dvojstrannej zmluvy. Bez overenia vyhlásenie, resp. zmlva so sebou samým umožňuje bezproblémovú dodatočnú účelovú manipuláciu s obsahom zmluvy.
    ale to nie je uzatvorenie zmluvy sam so sebou, zmluvu uzatvara fyzicka osoba a pravnicka osoba (akurat spolocnikom a konatelom pravnickej osoby je spominana fyzicka osoba), t.j. dva rozdielne subjekty. Je to uplne rovnaka situacia, ako ked niekto vlastni viac sro, ktore medzi sebou uzatvaraju zmluvy... Moze to vyzerat podozrivo, ale ak su ceny obvykle a financne vsetko ok... prax prinasa vselijake potreby, netreba za vsetkym vidiet ciernotu

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    mlisa Pozri príspevok
    ale to nie je uzatvorenie zmluvy sam so sebou, zmluvu uzatvara fyzicka osoba a pravnicka osoba (akurat spolocnikom a konatelom pravnickej osoby je spominana fyzicka osoba), t.j. dva rozdielne subjekty. Je to uplne rovnaka situacia, ako ked niekto vlastni viac sro, ktore medzi sebou uzatvaraju zmluvy... Moze to vyzerat podozrivo, ale ak su ceny obvykle a financne vsetko ok... prax prinasa vselijake potreby, netreba za vsetkym vidiet ciernotu
    ... tej zmluve chýba reálna dvojstrannosť a ochrana pred účelovou zmenou, čo dvojstranné zmluvy spravidla majú. Ja netvrdím, že ide o čiernotu, iba som napísal, ako sa to dá urobiť, aby akt bol pred možnou daňovou kontrolou úplne nespochybniteľný a hodnovernejší.

    zmluva medzi SHR a sro

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.