Zavrieť

Porady

poslané peniaze zo zlého účtu

Ahojte, urobila som chybu a to takú,že som poslala zo svojeho súkromného účtu úhrady faktúr....môžem teraz poslať z firemného účtu na súkromný účet tie isté úhrady aby sa mi peniaze vrátili a vo firme to zaúčtovať ako normálnu úhradu...ved variabilný symbol faktúry tam dám aj sumu aká ma byť....nemal by byť problém, však???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Faktúry uhraď z firemného účtu a jednotlivým dodávateľom napíš list a žiadaj o vrátenie mylnej platby na Tvoj účet a dopíš do listu, že úhrada ich faktúr bola uskutočnená aj z účtu firmy xy dňa ...

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ak si SZČO - žiadny problém, ani si to vlastne nemusíš prehadzovať po sumách a po VS a ani presnú sumu....a do účta si podložíš výpis z toho druhého účtu. Ak si PO, trocha viac papierovačiek okolo, ale tiež vlastne bez problémov.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Andyke Pozri príspevok
    Faktúry uhraď z firemného účtu a jednotlivým dodávateľom napíš list a žiadaj o vrátenie mylnej platby na Tvoj účet a dopíš do listu, že úhrada ich faktúr bola uskutočnená aj z účtu firmy xy dňa ...
    aj toto je riešenie, až na to, že je to na dlhé lakťe. A ktovie, koľko to bolo peňazí, či na to má, aby znova zaplatila a čakala, kým jej peniaze vrátia...

    Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

    žena Vlastas
    mne sa to tiež už stalo, a postupovala som ako píšeš veď keď sa to správne zaúčtuje, nie je žiadny problém
    reagujem na pôvodný e-mail

    Anka Ha je offline (nepripojený) Anka Ha

    Anka Ha
    Andyke Pozri príspevok
    Faktúry uhraď z firemného účtu a jednotlivým dodávateľom napíš list a žiadaj o vrátenie mylnej platby na Tvoj účet a dopíš do listu, že úhrada ich faktúr bola uskutočnená aj z účtu firmy xy dňa ...
    ja som len zamestnanec.....a omylom som uhradila zo svojeho nie z firemného mojho zamestnávateľa....a už som sa snažila o vrátenie platby, ale firma ktorej som to uhradila mi nechce vyjsť v ústrety, resp. vráti mi to až o 2-3 týždne..a čo mám byť teraz bez peňazi???

    Anka Ha je offline (nepripojený) Anka Ha

    Anka Ha
    tictac7 Pozri príspevok
    aj toto je riešenie, až na to, že je to na dlhé lakťe. A ktovie, koľko to bolo peňazí, či na to má, aby znova zaplatila a čakala, kým jej peniaze vrátia...
    nemám peniaze a práve preto to chcem riešiť tak,že z firemného účtu si akože uhradím ti faktúry na svoj účet..takže nemal by byť problém???

    Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

    žena Vlastas
    Anka Ha Pozri príspevok
    nemám peniaze a práve preto to chcem riešiť tak,že z firemného účtu si akože uhradím ti faktúry na svoj účet..takže nemal by byť problém???
    keď pošleš peniaze na tvoj súkr.účet a zaúčtuje sa vo firme ako úhrada uvedenej
    faktúry, tak je všetko v poriadku. Odberateľ už svoje peniaze má /je mu jedno z akého účtu/ a vaša firma faktúru uhradí pri zaslaní peňazí na tvoj účet a vec je doriešená.

    poslané peniaze zo zlého účtu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.