Zavrieť

Porady

Rozdelenie výsl.hospodár.

Rozdelenie výsl.hospodár.účtujete až po schválení, teda niekedy v marci v apríli alebo hneď v januári?Účtujete na základe interného dokladu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Až potom, keď dostanem z valného zhromaždenia zápis o prerozdelení
    zisku, ktorý je prílohou k int. dokladu, ktorý zaúčtujem.
    Závisí to teda od konania valného zhromaždenia. Ak nemáš o tomto zápis, nemôžeš predsa nič účtovať.

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Lila
    Až potom, keď dostanem z valného zhromaždenia zápis o prerozdelení
    zisku, ktorý je prílohou k int. dokladu, ktorý zaúčtujem.
    Závisí to teda od konania valného zhromaždenia. Ak nemáš o tomto zápis, nemôžeš predsa nič účtovať.
    Tak by to malo byť, ale za 10 rokov mojej praxe som to nikdy od nikoho nedostala a zápisnicu VZ som vždy písala sama a vysvetľovala spoločníkom, prečo mi to musia podpisovať. Ak Ti ju nedajú sami, musíš si ju "vydupať" alebo napísať sama.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzana
    Rozdelenie výsl.hospodár.účtujete až po schválení, teda niekedy v marci v apríli alebo hneď v januári?Účtujete na základe interného dokladu?
    Rozdelenie HV môžeme účtovať až vtedy, keď je známy, čiže až v nasledujúcom roku po účtovnej závierke. K 31.12.05 ten účet nemá zostatok.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Problém bol asi v tom, že oni si nerozdeľovali medzi seba zisk.
    Lebo tam, kde sa rozdeľuje zisk, tak tam veľmi rýchlo spravia val. zhromaždenie, nakoľko chcú svoje peniažky čím skôr na svoje účty.
    A tie prevody je možné spraviť až po tomto schválení.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Predchádzajúca účtovníčka to účtovala vždy k 1.1. nasledujúci rok, a nie až v marci. Je to veľká chyba?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzana
    Predchádzajúca účtovníčka to účtovala vždy k 1.1. nasledujúci rok, a nie až v marci. Je to veľká chyba?
    Veľká chyba, ak nemala na zaúčtovanie potrebný doklad( zápis z VZ), povedala by som priam fatálna.
    Naposledy upravil Tweety : 19.01.06 at 09:00

    Rozdelenie výsl.hospodár.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.