Zavrieť

Porady

Storno ostrej fa bez dokladu?

V maji som mala medzi dokladmi aj fakturu (podotykam ze ostru, nie preddavkovu) na obstaranie motoroveho vozidla.

Vedenie si prezera stav zavazkov a samozrejme vyskocila tato faktura ako neuhradena, tak sa pytali zaco je tato fa. Odpoved bola jasna a nato mi povedali, ze si ju mam zrusit, lebo ze firma poslala mejl.

Tento mejl sa mi dostal az teraz v auguste, pritom ho zaslali koncom maja. My sme mesacny platca dph a preto som dph uplatnila. Avsak v mejli mi dodavatel pise, ze nakolko sme tuto fakturu neuhradili, mame si ju z uctovnictva vymazat a povazovat za bezpredmetnu!!! Nevystavili mi k tejto fa ani len dobropis ani storno faktury a neposlali ju ani mejlom ani postou, len tento mejl ze zruste si tuto fa...

Ja som dph z riadnej ostrej fa uplatnila a nemala som ani zdania o tomto mejli, takze som si nemohla vyziadat vcas dobropis, pripadne tuto fa skutocne natvrdo vymazat

Bez dopropisu tuto fakturu nebudem vymazavat, inak by som musela podat dodatocne priznanie k dph za maj, co nechcem.

Chcem sa len uistit, ci mam pravo ziadat k tejto fakture dobropis, oni tuto fa isto nezdanili... alebo ak nebudu chciet vystavit dobropis, tak tuto fa budem v ucte "tahat" donekonecna...

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Ak tú faktúru nezdanili, tak by nemal byť pre nich problém vystaviť aj dobropis v máji. U nich to bude mať dopad na DPH nulový a ty tú DPH zaplatíš, keď dobropis obdržíš.
    Ak by nechceli, tak oznám vedeniu, že treba dodatočné DP za máj a doplatiť tú DPH a k tomu aj sankčný úrok.

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    marjankaj Pozri príspevok
    Ak by nechceli, tak oznám vedeniu, že treba dodatočné DP za máj a doplatiť tú DPH a k tomu aj sankčný úrok.
    ... plne súhlasím s Marjankaj
    ... tým, že faktúra bola zúčtovaná a nárokovali ste si odpočet DPH z nej ste vlastne povedali, že dodanie tovaru, či služby bolo uskutočnené ... čo nie je pravda ... a ak sa Váš dodávateľ týmto odmietol zaoberať = ostáva vám len podať dodatočné daňové priznanie a doplatiť daň, alebo uprosiť dodávateľa, aby vystavil tzv. dobropis ...

    Storno ostrej fa bez dokladu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.