Zavrieť

Porady

chyba plan od domu

dobrý deň, chceli by sme robit prerabku podkrovia - ide o dom v centre mesta- len nám chýbajú plány o vedení plynu, vody a odpadu. dá sa to niekde zistiť? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nesca je offline (nepripojený) nesca

    to keby som vedela :-) nesca
    Dom ako dom...alebo dom ako bytovka?
    Od domu, tak niekde v šuplíku,ak to bolo novostavba.
    Ak bytovka,tak u správcu.Príp. sa spýtať na nejakej projekcii,možno robili na projektoch daných typov bytoviek..neviem o akú starú bytovku by sa jednalo.Niekdajší Stavoprojekt bol vo viacerých mestách,bola to veľká projekčná firma a tí robili aj na starých soc.bytovkách.

    monullca je offline (nepripojený) monullca

    monullca
    Je to rodinný dom v centre mesta - skoro námestie v bb.. a ma cez sto rokov .. kedze ide o historicku cast mesta nemohol by to evidovat mestky urad alebo nejaky urad v meste?

    nesca je offline (nepripojený) nesca

    to keby som vedela :-) nesca
    Tak ak ste od niekoho kúpili,skús sa spýtať predchádzajúceho majiteľa či o niečom nevie......aj keď 100rokov. K stavebnému povoleniu je myslím potrebné doložiť aj projekty od profesií,ale ako dlho sú archivované na danom odbore,ak vôbec sú,nemám páry a či to bolo aj v roku páne povinnosť :-).a ak je to historické centrum,tak tipujem, že do toho budú mať čo povedať aj pamiatkári..skús sa spýtať aj tam,možno skôr poradia.

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Ak mas dost casu hladaj v archivoch, ak mas rozumne mnozstvo penazi nechaj si zakreslit skutkovy stav. Usetris si cas a v konecnom doslednu mozno aj cast penazi kedze v tomto byrokratickom bor...li nic nenajdes

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.