Zavrieť

Porady

poštovné

Dobry den,



potrebovala by som poradit, ak by niekto vedel..


Sme IT firma, ktora programuje vselijake informacne systemy pre kancelarie a v jednom z nich sa vyskytla chyba, ale nie na nasej strane,l ale je na strane objednavatela, kedze on daval predlohy jak to ma vypadat a jedna sa o to, ze v púrilohach k fakturam ma na konci rekapitulaciu DPH a v tabulke je toto uvedene:



Sadzba DPH Suma bez DPH Suma s DPH
0 % 2,80 € 2,80 €
20 % 29,76 € 35,71 €
SPOLU 32,56 € 38,51 €



to co je akoze 0% dph je refakturacia za postovne.. a jeden z konatelov si vymyslel, ze toto postovne, nechce uvadzat aj v kolonku suma s DPH, ale podla mna je to hlupost, kedze sa nejedna o postu a nema v cinnostiach ani postove sluzby, cize oni by si to mali podla mna nechat takto a namiesto 0% si napisat refakturacia.. no moje odvovodnenie im by znelo asi takto:
" z uctovneho hladiska to neni najlepsi napad. Kedze sa jedna o refakturaciu, tym padom by sa mala skor mazat kolonka 0% a radsej ju prepisat na nejaky iny pojem, ako napr. refakturacia, kedze postovne ako oslobodene plnenie sa vztahuje len pre postu a nie pre Vasu kancelariu. To, ze postovne Vasim klientom fakturujete v takej istej vyske ako si od Vas vypyta posta je len Vas zaujem dobre vychadzat s Vasimi klientami. Ale akonahle by ste si chceli tvorit zisk na postovnom ako sluzbu, ktoru vykonava Vasa kancelaria a uvediem priklad, ze za doporuceny list by ste chceli vypytat namiesto 1,00€ az 1,50€, tak tu by sa uz Vas zisk, cize tych 0,50€ muselo zdanit s 20% danou. "



je to podla Vas spravne odvodonenie? Dakujem za rady a typy..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    username21199 Pozri príspevok
    Dobry den,



    potrebovala by som poradit, ak by niekto vedel..


    Sme IT firma, ktora programuje vselijake informacne systemy pre kancelarie a v jednom z nich sa vyskytla chyba, ale nie na nasej strane,l ale je na strane objednavatela, kedze on daval predlohy jak to ma vypadat a jedna sa o to, ze v púrilohach k fakturam ma na konci rekapitulaciu DPH a v tabulke je toto uvedene:



    Sadzba DPH Suma bez DPH Suma s DPH
    0 % 2,80 € 2,80 €
    20 % 29,76 € 35,71 €

    SPOLU 32,56 € 38,51 €



    to co je akoze 0% dph je refakturacia za postovne.. a jeden z konatelov si vymyslel, ze toto postovne, nechce uvadzat aj v kolonku suma s DPH, ale podla mna je to hlupost, kedze sa nejedna o postu a nema v cinnostiach ani postove sluzby, cize oni by si to mali podla mna nechat takto a namiesto 0% si napisat refakturacia.. no moje odvovodnenie im by znelo asi takto:
    " z uctovneho hladiska to neni najlepsi napad. Kedze sa jedna o refakturaciu, tym padom by sa mala skor mazat kolonka 0% a radsej ju prepisat na nejaky iny pojem, ako napr. refakturacia, kedze postovne ako oslobodene plnenie sa vztahuje len pre postu a nie pre Vasu kancelariu. To, ze postovne Vasim klientom fakturujete v takej istej vyske ako si od Vas vypyta posta je len Vas zaujem dobre vychadzat s Vasimi klientami. Ale akonahle by ste si chceli tvorit zisk na postovnom ako sluzbu, ktoru vykonava Vasa kancelaria a uvediem priklad, ze za doporuceny list by ste chceli vypytat namiesto 1,00€ az 1,50€, tak tu by sa uz Vas zisk, cize tych 0,50€ muselo zdanit s 20% danou. "



    je to podla Vas spravne odvodonenie? Dakujem za rady a typy..
    Refakturácia poštovného.

    V zmysle §28 zák. 222/2004Zz sú od dane oslobodené univerzálne poštové služby.
    Vy neposkytujete univerzálnu poštovú službu, vy požadujete úhradu nákladov na poštovné (možno aj s prípadným ziskom).

    Vo Vašom prípade sa jedná o dodanie služby v zmysle §9 ods. 4 zák. 222/2004 Zz. a keďže nie ste oprávnenou osobou na poskytovanie univerzálnych poštových služieb, celá čiastka, ktorú požadujete ako "poštovné" je predmetom dane a faktúrovať budete s DPH.

    papulisko je offline (nepripojený) papulisko

    papulisko
    Dobrý deň,
    ešte v tejto súvislosti by som sa chcel opýtať, že či sa toto isté vzťahuje aj na kolky, ktoré sú refakturované na klienta ?
    Vďaka

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    papulisko Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    ešte v tejto súvislosti by som sa chcel opýtať, že či sa toto isté vzťahuje aj na kolky, ktoré sú refakturované na klienta ?
    Vďaka
    Možno pomôže http://www.uad.sk/fakturacia-kolkov-...9594a20fbae8ca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.