Zavrieť

Porady

Galimatiáš s úhradou

Ahojte, ako by som mohla vyriešiť nasl. vec? Minulý rok, v čase keď som mala PN, prišla do firmy faktúra s materiálom, zaplatené bola hneď na dobierku. Môj šéf ju omylom zaplatil potom aj o týždeň ešte raz vkladom na účet. Faktúra sa ale stratila aj s dokladmi o úhrade, do účtovníctva nič nešlo. Tento rok dodávateľská firma riešila, že bola fa 2x uhradená a že z nasledujúcej faktúry máme zaplatiť o to menej... tak som dostala aj tú minuloročnú faktúru a aj novú. Lenže z tej minuloročnej nemám žiadny doklad o zaplatení a pritom bola zaplatená až dva razy... napr. zo súkromných peňazí môjho šéfa, jasne že pokladňou to neprešlo.
Ako sa teraz z toho vymotám? ĎAKUJEM :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    SERVIS Pozri príspevok
    Ahojte, ako by som mohla vyriešiť nasl. vec? Minulý rok, v čase keď som mala PN, prišla do firmy faktúra s materiálom, zaplatené bola hneď na dobierku. Môj šéf ju omylom zaplatil potom aj o týždeň ešte raz vkladom na účet. Faktúra sa ale stratila aj s dokladmi o úhrade, do účtovníctva nič nešlo. Tento rok dodávateľská firma riešila, že bola fa 2x uhradená a že z nasledujúcej faktúry máme zaplatiť o to menej... tak som dostala aj tú minuloročnú faktúru a aj novú. Lenže z tej minuloročnej nemám žiadny doklad o zaplatení a pritom bola zaplatená až dva razy... napr. zo súkromných peňazí môjho šéfa, jasne že pokladňou to neprešlo.
    Ako sa teraz z toho vymotám? ĎAKUJEM :-)
    takže šéf zaplatil dva razy zo svojho, preto si na nejaké platby a nezrovnalosti neprišla, tak?
    A čo inventúra zásob - ako účtujete, tiež sa neprišlo na prebytok?
    stalo sa, treba sa vymotať.
    čo sa stalo s materiálom - zostal na sklade, alebo sa spotreboval ešte v minulom roku?, treba riešiť bud náklady alebo sklad.
    faktúru zaúčtuješ napr. 501/321, náklady roku 2010
    úhradu na základ napr. toho listu-oznámenia=uznania o dvojitej úhrade /ešte šťastie, že sú takí poctiví dodávatelia/
    321/365
    321/365
    takže budeš mať v účtovníctve dvojitý záväzok voči spoločníkovi=konateľovi, ak to nie je to isté, použiješ iný vhodný účet.
    a následne už budeš vedieť.
    záväzok na 365 následne môžeš vyrovnať reálnym vyplatením cez pokladnicu alebo prevodom na účet.
    ================================
    ako vysporiadaš náklady, alebo sklad - to sú ďalšie otázky, ale chýbajú informácie.

    Galimatiáš s úhradou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.