Zavrieť

Porady

Meškanie s úhradou FA

Istá firma si u nás zakúpila drahšiu súčiastku, faktúru si zobrali osobne, ale prevzatie som si nedala podpísať. Teraz nám meškajú s úhradou, a telefonicky sa nedá s nimi hovoriť, stále len sľubujú a neplatia. Chcem im poslať upomienku. Máme nejakú šancu na prípadné súdne vymáhanie, keď nemám podpísané prevzatie tovaru a fa? Ak by som poslala upomienku doporučene a je v nej uvedené, že týmto uznávajú svoj záväzok? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    SERVIS
    Istá firma si u nás zakúpila drahšiu súčiastku, faktúru si zobrali osobne, ale prevzatie som si nedala podpísať. Teraz nám meškajú s úhradou, a telefonicky sa nedá s nimi hovoriť, stále len sľubujú a neplatia. Chcem im poslať upomienku. Máme nejakú šancu na prípadné súdne vymáhanie, keď nemám podpísané prevzatie tovaru a fa? Ak by som poslala upomienku doporučene a je v nej uvedené, že týmto uznávajú svoj záväzok? Ďakujem.
    To budete mať ťažké, pretože neviete dokázať že vám pohľadávka vôbec vznikla.
    Upomienka to nevyrieši.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Čo tak skúsiť im zaslať inventarizáciu pohľadávok k určitému dátumu, a odôvodnením, že sa jedná o mimoriadnú inventarizáciu. A pripojiť tam klauzulu, že keď do desiatích dní nedostanete odpoveď budete to považovať za uznanie dlhu. A potom už to môže ísť aj na súdne vymáhanie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    smith
    Čo tak skúsiť im zaslať inventarizáciu pohľadávok k určitému dátumu, a odôvodnením, že sa jedná o mimoriadnú inventarizáciu. A pripojiť tam klauzulu, že keď do desiatích dní nedostanete odpoveď budete to považovať za uznanie dlhu. A potom už to môže ísť aj na súdne vymáhanie.
    No, že ma to nenapadlo, super nápad.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ja som to odporúčil mojím klientom. A týmto spôsobom vymožitelnosť je oveľa vyššia. Lebo tí dlžníci väčšinou si neuvedomujú tú klauzulu uznania dlhu.

    Meškanie s úhradou FA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.