Zavrieť

Porady

daň z mot.vozidiel

Ahojte ,
chcela by som poprosiť o pomoc, stala sa mi taka vec dala som si do nákladov za rok 2010 o 1890 EUR viac raz som to zaučtovala interným dokladom 531/345 a druhy krat som zučtovala tuto sumu 531/326 . Chcela som sa spýtať stači ked v roku 2011 siponižim 531 o danu sumu??? alebo musim podať DDP za rok 2010 ,Ak by som nedala a pride mi kontrola budu ma pokutovať??
Dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    1890 je pomerne vysoká čiastka, Ak tvoj ZD je po oprave vyšší, a vyššia DP 2010, tak musíš podať dodatočné DP. Smola o.i. je v tom, že prichádzaš o možnosť poskytnúť 1,5-2% DPPO, tú ti neuznajú.
    A pokuta - ? asi áno, čím neskôr, tým vyššia sankcia.

    tulila je offline (nepripojený) tulila

    tulila
    dobre a ak to spravim ,že vroku 2011 dam531 v tejto sume minusom a ked mi pride kontrola poviem ,že som si v roku 2011 ponižila naklady nebudu mi počitať sankcie od datumu kedy som zistila chybu a opravila???

    dik

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ved v roku 2011 to máš mínusom.čiže ak by si to daňovo neriešila, tak za rok 2011 vykážeš vyšší zisk a zaplatíš teda vyššiu daň.
    DU sa iba poteší.
    Ale ak to budeš riešiť daňovo, tak musíš to riešiť podaním DP DPPO, teda znížiš náklady 2010, vykážeš vyšší zisk 2010 a doplatíš daň za rok 2010. Čím dlhšie odkladáš, tým vyššie úroky z omeškania. Sankcia do určitej výšky /bývalých 500 SK/ sa nevyrubuje, ak to presiahne, tak zaplatíš aj úrok z omeškania.
    V prípade dod.DP musíš v r.2011 tie náklady 2010 pripočítať, teda znížiť si účtovný zisk 2011, aby si daň neplatila dva razy z tej istej chyby.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.