Zavrieť

Porady

Gasrtolístky zle účtované čo s tým?

Mám otázku, teraz som si dozvedela,že gastrolístky zle účtujem. Doteraz som účtovala hned do nakladov. Nevedela som, že musia zaúčtovať ako ceniny, čo mám robiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak si ich správne rozúčtovala na 527,335,472, 518 a prípadne 343 z faktúry, tak to nemusí byť až taká chyba. Ako dlho to tak robíš?
    Vedieš evidenciu, alebo niekto iný o nároku zam-cov na počet lístkov v každom mesiaci podľa počtu odpracovaných dní?
    Ak áno, tek si jednoducho urob sumár skutočnej spotreby=nároku, zisti si celkový nákup, rozdiel porovnaj so skutočný stavom nespotrebovaných lístkov.
    Urob si k tomu zápis o fyzickej inventarizácii.
    Hoď sem výsledky svojho snaženia a opravný zápis bude len jeden, napr. za august a od septembra môžeš pokračovať účtovaním cez ceniny. Hoci tento spôsob by som neodporúčala, účtovanie by malo byť rovnaké celý rok a túto inventarizáciu by si mala urobiť až na konci roka.

    Gasrtolístky zle účtované čo s tým?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.