Zavrieť

Porady

RP a práca

Dobry den, som tu prvy krat a chcela by som radu od Vas. Momentalne som na rodicovskej dovolenke s 2 deckami. Jedno dieta uz od septembra nastupuje do skolky a druhe bude este doma. Bola by so starou mamou. Mam moznost nastupit do prace, kde som pred RD pracovala, na 4 hodiny. Chcela by som sa opytat, ci to ma vplyv na rodicovsky prispevok, alebo ten ostane nezmeneny...a este, co vsetko mam urobit pred nastupom do prace - mam to ist oznamit do socialnej poistovni a na UPSVaR? Alebo to urobi zamestnavatel? Mala by som pracovat na dohodu alebo pokracovat v pracovnej zmluve, len so skratenym uvazkom na 4 hodiny? Dakujem zatial velmi pekne za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    macka11111 Pozri príspevok
    Dobry den, som tu prvy krat a chcela by som radu od Vas. Momentalne som na rodicovskej dovolenke s 2 deckami. Jedno dieta uz od septembra nastupuje do skolky a druhe bude este doma. Bola by so starou mamou. Mam moznost nastupit do prace, kde som pred RD pracovala, na 4 hodiny. Chcela by som sa opytat, ci to ma vplyv na rodicovsky prispevok, alebo ten ostane nezmeneny...a este, co vsetko mam urobit pred nastupom do prace - mam to ist oznamit do socialnej poistovni a na UPSVaR? Alebo to urobi zamestnavatel? Mala by som pracovat na dohodu alebo pokracovat v pracovnej zmluve, len so skratenym uvazkom na 4 hodiny? Dakujem zatial velmi pekne za odpovede.
    Kľudne môžeš nastúpiť do práce, na PZ, nárok na RP ti zostane. Zamestnáv. ťa prihlási do SP, aj do ZP, takže ty s tým nemusíš robiť nič.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    macka11111 Pozri príspevok
    Dobry den, som tu prvy krat a chcela by som radu od Vas. Momentalne som na rodicovskej dovolenke s 2 deckami. Jedno dieta uz od septembra nastupuje do skolky a druhe bude este doma. Bola by so starou mamou. Mam moznost nastupit do prace, kde som pred RD pracovala, na 4 hodiny. Chcela by som sa opytat, ci to ma vplyv na rodicovsky prispevok, alebo ten ostane nezmeneny...a este, co vsetko mam urobit pred nastupom do prace - mam to ist oznamit do socialnej poistovni a na UPSVaR? Alebo to urobi zamestnavatel? Mala by som pracovat na dohodu alebo pokracovat v pracovnej zmluve, len so skratenym uvazkom na 4 hodiny? Dakujem zatial velmi pekne za odpovede.
    Ak budeš pracovať na dohodu, štát bude za teba platiteľom zdravotného aj dôchodkového poistenia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.