Zavrieť

Porady

Živnostník - stravné lístky?

Mám veľmi málo nákladov oproti zisku (tvorba webov). Stravné lístky som si nikdy nekupoval.

V akej hodnote si môžem kupovať stravné lístky a koľko môžem dať do nákladov?
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

V hodnote 3,80 eur, a všetko si môžeš dať do nákladov.
Pozor stravné lístky nesmieš kupovať spätne ale len dopredu.. takže ak ich dnes objednáš prídu ti o pár dní a do konca roka si ich môžeš nakúpiť a dať do nákladov.
3 0
matus-x1 matus-x1

matus-x1 je offline (nepripojený) matus-x1

A to si môžem započítať len každý pracovný deň?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
matus-x1 Pozri príspevok
A to si môžem započítať len každý pracovný deň?
Len na každý odpracovaný deň. Ak nemáš gastráče, ale máš doklady od reštaurácií, kde si chodil jesť, tak aj tie môžeš použiť. Ak sú na vyššie ceny, tak len časť 3,80 dáš do nákladov ostatok bude neodpočitateľný náklad.
2 0
kabko kabko

kabko je offline (nepripojený) kabko

Nakoľko toto som ani ja nevedel, chcel som kliknúť na " užitočné", a vraj... "Na hodnotenie príspevku musíte mať aspoň 10 bodov" - ta a kde ich mám nazbierať? Ako ich získam?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kabko Pozri príspevok
Nakoľko toto som ani ja nevedel, chcel som kliknúť na " užitočné", a vraj... "Na hodnotenie príspevku musíte mať aspoň 10 bodov" - ta a kde ich mám nazbierať? Ako ich získam?
Jednoducho, stačí dobre poradiť a ocenenia prídu.
0 0
matus-x1 matus-x1

matus-x1 je offline (nepripojený) matus-x1

Economic Pozri príspevok
Len na každý odpracovaný deň.
Veď ja nie som zamestnanec, nepočítam si odpracované dni...

Vysvetlíš mi ako si to myslel? Nie je to myslené skôr za každý pracovný deň mimo sviatkov a víkendov?
0 0
felix1 felix1

felix1 je offline (nepripojený) felix1

ja
Hlavne si spocitaj ci sa ti oplati za to ze presunies peniaze z LAVEHO vrecka do PRAVEHO zaplatit x% poplatky ( zisky z ktorych odchadzaju firmam do Ciech alebo Francuzka...). Nakonec si aj tak budes platit obycajny nakup v potravinach strav. listkami a podporis zbytocny medzilanok. Neoplati sa ti pisat si diety/stravne na sluzobne cesty ??? Tvoje pracovisko je miesto tvojho trvaleho pobytu a ak si mimo, si na sluzobnej ceste
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

matus-x1 Pozri príspevok
Veď ja nie som zamestnanec, nepočítam si odpracované dni...

Vysvetlíš mi ako si to myslel? Nie je to myslené skôr za každý pracovný deň mimo sviatkov a víkendov?
ak je pracovný fond v danom mesiaci napr. 22 dní,môžeš si dať do nákladov 22 lístkov.či?
0 0
felix1 felix1

felix1 je offline (nepripojený) felix1

ja
Ak ale jeho cesta na pracovisko + praca a cesta z pracoviska trva spolu viac ako 12 hodin, dostane do nakladu viac ( a o to mu asi ide ) ako cez strave listky, nehovoriac o tom ze ak dokazatelne pracuje v S a N je to este vyhodnejsie
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
felix1 Pozri príspevok
Ak ale jeho cesta na pracovisko + praca a cesta z pracoviska trva spolu viac ako 12 hodin, dostane do nakladu viac ( a o to mu asi ide ) ako cez strave listky, nehovoriac o tom ze ak dokazatelne pracuje v S a N je to este vyhodnejsie
Ak chce do nákladov dostať viac peňazí, musí si urobiť cestovný príkaz. To je podľa mňa pre podnikateľov neúčtovníkov trošku prácne. Doporučujem takéto veci riešiť so svojou účtovníčkou, tá predsa najlepšie pozná zdaniteľné príjmy, výdaje a všetko ostatné svojho klienta. A vie aj poradiť čo kde a ako. Aj cestovné príkazy musia ladiť so zdaniteľnými príjmami s k cesťáku treba doklad od PHM dokladať v prípade využitia súkromného vozidla a platiť daň z motorových vozidiel, atď, atď....
0 0
matus-x1 matus-x1

matus-x1 je offline (nepripojený) matus-x1

Začínate mi pliesť hlavu. Len dávam rodine mesačne nejaké € a chcel by som im to dávať v lístkoch aby som si to mohol dať do výdavkov...

Necestujem, bez hypotéz prosím.
0 0
felix1 felix1

felix1 je offline (nepripojený) felix1

ja
Economic Pozri príspevok
Ak chce do nákladov dostať viac peňazí, musí si urobiť cestovný príkaz. To je podľa mňa pre podnikateľov neúčtovníkov trošku prácne. Doporučujem takéto veci riešiť so svojou účtovníčkou, tá predsa najlepšie pozná zdaniteľné príjmy, výdaje a všetko ostatné svojho klienta. A vie aj poradiť čo kde a ako. Aj cestovné príkazy musia ladiť so zdaniteľnými príjmami s k cesťáku treba doklad od PHM dokladať v prípade využitia súkromného vozidla a platiť daň z motorových vozidiel, atď, atď....
Ak chce dostat do nakladu stravne listky aj tak vedie evidenciu nakladov a neuctuje pausal. Bude len dalsi nestastnik ktory zo sojho maleho primu prispieva vlastnikom na Hradcanoch alebo pri Eifelovke... ZOBUDME SA, napisme jeden papier naviac ( cestovny vakaz ) inak budeme stale len frflat ako sa maju inde vo svete lepsie a my im na to dobrovolne prispievame
0 0
matus-x1 matus-x1

matus-x1 je offline (nepripojený) matus-x1

Felix odpusť si tie spamy ak nemáš čo napísať konkrétne k téme. Mňa nezaujíma tvoje fňukanie kto na čom zarába, zarábaj aj ty...

Nikam necestujem, pracujem z domu. Jediná prínosná odpoveď v tejto téme bola ihneď prvá, ostatné je spam, pre ktorý ste si mohli založiť vlastnú tému ako "sviniť" túto...

Už sem nepíšte vaše názory a hypotézy.
Ďakujem
0 0
felix1 felix1

felix1 je offline (nepripojený) felix1

ja
Prepac, chcel som ti len poradit a pouzit argument preco je moje riesenie rozumnejsie. To ze pracujes z domu som sa v tvojej otazke nedocital. Ak ale nevies citat medzriadky a ak mi to mas za zle, kupuj si stravenky s priplatkom a utesuj sa ze si na to dobre
0 0
matus-x1 matus-x1

matus-x1 je offline (nepripojený) matus-x1

Tak skús poradiť ak "napríklad mesačne mám zisk 800 €" z tvorby a správy webov. Nemám žiadne náklady a pracujem z domu. Čo všetko hodiť do nákladov?

Nemyslíš, že sa v tom prípadne oplatí i zaplatiť poplatok za stravné lístky aby som si spravil aspoň nejaký náklad za ten mesiac?
0 0
felix1 felix1

felix1 je offline (nepripojený) felix1

ja
matus-x1 Pozri príspevok
Tak skús poradiť ak "napríklad mesačne mám zisk 800 €" z tvorby a správy webov. Nemám žiadne náklady a pracujem z domu. Čo všetko hodiť do nákladov?

Nemyslíš, že sa v tom prípadne oplatí i zaplatiť poplatok za stravné lístky aby som si spravil aspoň nejaký náklad za ten mesiac?
A kde si zobral fotografie na tvoju stranku ??? Stiahol si ju bez autor. prav z www alebo si bol odfotit temu priamo na mieste ??? ( KE,BA,BB,MT,CA... ). Verim ze ak zvladnes tvorbu www, zvladnes aj zapracovasnie tejto podmienky do tvojej tvorby

Okrem toho das do nakladov : soc, zdrav, poistenie, odpis z PC, tlaciarne, legalneho softw,cestovne naklady vl. automob. / prepocitaj vyhodnost pri zaplateni dane za pouzivanie OV( cestovat autom v OV podla mna v tvojom pripade mozes po uhrede poplatku na :fotenie podkladov k teme na www, ziskanie /hladanie novych odberatelov, vybavovanie pisomnosti na DU, BANKA,POISTOVNE a.t.d.). A hlavne !!! nieco nechaj aj pre stale hladny DU
Naposledy upravil felix1 : 03.09.11 at 12:22
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

matus-x1 Pozri príspevok
Tak skús poradiť ak "napríklad mesačne mám zisk 800 €" z tvorby a správy webov. Nemám žiadne náklady a pracujem z domu. Čo všetko hodiť do nákladov?

Nemyslíš, že sa v tom prípadne oplatí i zaplatiť poplatok za stravné lístky aby som si spravil aspoň nejaký náklad za ten mesiac?
V nákladoch nemáš ani telefon? Ani internet? A čo programy, ako netuším ako sa tvorí a spravuje web.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
matus-x1 Pozri príspevok
Tak skús poradiť ak "napríklad mesačne mám zisk 800 €" z tvorby a správy webov. Nemám žiadne náklady a pracujem z domu. Čo všetko hodiť do nákladov?

Nemyslíš, že sa v tom prípadne oplatí i zaplatiť poplatok za stravné lístky aby som si spravil aspoň nejaký náklad za ten mesiac?
Keďže nemáš žiadne výdavky, tak tvoj zisk je rovný tvojmu príjmu.
Zatiaľ by ťa paušálne výdavky vyšli mesačne na 40% z 800= 320 €.
Stravné lístky 3,80*22=83,30 € Pripočítaj k tomu telefón a nejaké drobné, tak asi nedosiahneš ani tých 200 €, ako to vláda plánuje.
Ak nebudú tvoje preukázateľné výdavky väčšie ako 320 €, tak ani nemusíš o nich uvažovať.
1 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

matus-x1 Pozri príspevok
Felix odpusť si tie spamy ak nemáš čo napísať konkrétne k téme. Mňa nezaujíma tvoje fňukanie kto na čom zarába, zarábaj aj ty...

Nikam necestujem, pracujem z domu. Jediná prínosná odpoveď v tejto téme bola ihneď prvá, ostatné je spam, pre ktorý ste si mohli založiť vlastnú tému ako "sviniť" túto...

Už sem nepíšte vaše názory a hypotézy.
Ďakujem
no keď myslíš,že naše príspevky boli iba spam a stačila ti prvá odpoveď,tak si sa nemal ďalej vypytovať, ale mal si tému uzavrieť.
0 0
matus-x1 matus-x1

matus-x1 je offline (nepripojený) matus-x1

Xanti
Telefón je minimum i internet (150 Kč). K tvorbe ti stačí free PSPad a nejaký free graf. editor (napr. gimp).

Ono to za ten mesiac ani nemusí byť za tvorbu ale služby s tým spojené, správu webu (nahadzovanie nového obsahu čo poslal klient), seo pre weby, konzultácie... a komunikácia je hlavne cez emaily a skype. Proste stačí mi PC a internet. Ak si aj kupujem nejaký software alebo hardware (napr ďalší monitor, toneri...), tak to je jednorázový náklad. Tieto veci nepotrebujem kupovať každý mesiac.

Skôr uvažujem nad vytvorením eshopu a pre koncom roka nakúpim tovar. Lebo inak to asi nevyriešim.

felix1, vidíš zase píšeš offtopic... s tebou diskutovať význam nemá.
Ak narážaš na môj blog v profile, tak to je nezisková stránka z čias keď som chodil na strednú.

Klienti fotky buď dodajú alebo sa kupujú vo foto-bankách, čo sú náklady pár desiatok dolárov alebo eur...

Zas vôbec naradíš k otázke ale rípeš mimo a potom sa čuduj čo ti tu odpisujem...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať