Zavrieť

Porady

RZ dane a nedodanie dokladov

Ahojte. Chcem sa len opytat, ze co robite s takymi ludmi ktori vam nedodaju vsetky podklady k RZ? Napr novy zamestnanec vam nedoda potvrdenie od predchadzajuceho zamestnavatela- poviete mu nech si robi RZ sam alebo zoberiete udaje z toho co zarobil u vas? Dakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    kofola
    Ahojte. Chcem sa len opytat, ze co robite s takymi ludmi ktori vam nedodaju vsetky podklady k RZ? Napr novy zamestnanec vam nedoda potvrdenie od predchadzajuceho zamestnavatela- poviete mu nech si robi RZ sam alebo zoberiete udaje z toho co zarobil u vas? Dakujem pekne.
    Toto je časť zo žiadosti o ročné zúčtovanie dane, kde zamestnanec potvrdzuje od koľkých zamestnávateľov poberal príjem a zároveň je povinný dokladovať ho potvrdeniami

    I. Podľa § 38 ods. 1 zákona žiadam o vykonanie výpočtu dane z príjmov fyzickej osoby zo závislej činnosti a o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z týchto príjmov a podľa § 38 ods. 4 zákona vyhlasujem, že som v zdaňovacom období, za ktoré žiadosť podávam, okrem príjmov, z ktorých sa daň vyberá zrážkou (§ 43 zákona), pri ktorých som si neuplatnil postup podľa § 43 ods. 7 zákona,
    a) poberal príjmy len zo závislej činnosti celkom od ......... iných zamestnávateľov, ktorí sú platiteľmi dane, od ktorých prikladám všetky potvrdenia o zúčtovaných a vyplatených príjmoch fyzických osôb zo závislej činnosti, o zrazených preddavkoch na daň z týchto príjmov a o priznanom a vyplatenom daňovom bonuse na vyživované deti3) a súčasne som
    b) nepoberal iné zdaniteľné príjmy (napr. z podnikania, z inej samostatnej zárobkovej činnosti, z prenájmu a pod.) a som4) – nie som4) poberateľom dôchodkov uvedených v § 11 ods. 2 zákona.
    __________________________________________________ __________________________________________________ __________________________________________________ __
    Naposledy upravil Denda : 18.01.06 at 13:48

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Čiže ak Vás požiada o ročné zúčtovanie dane do 15.2.2006 a do tohoto termínu Vám nezdokladuje príjem od iných zamestnávateľov, nemôžete mu spraviť ročné zúčtovanie dane a podáva si daňové priznanie, ak mu táto povinnosť vyplýva podľa Zákona o dani z príjmu.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ešte doplním aj ustanovenie, ktorým sa môžeš ohradiť, ak by zamestnanec vyskakoval ... zákon o dani z príjmov § 38 ods. 5 v skratke: "zamestnávateľ vykoná ročné zúčtovanie na základe údajov o zdaniteľnej mzde, dokladov preukazujúcich nárok na zníženie základu dane a na daňový bonu a potvrdení o úhrne zúčtovaných a vyplatených príjmov zo závislej činnosti a o zrazených preddavkoch na daň z týchto príjmov, o nedoplatku dane z nepeňažných zdaniteľných príjmov a o priznanom a vyplatenom daňovom bonuse OD VŠETKÝCH ZAMESTNÁVATEĽOV, ktorí sú platiteľmi dane"

    RZ dane a nedodanie dokladov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.