Zavrieť

Porady

JCD a splnomocnenie

Dobrý deň
Potrebujem radu. Objednal som si mobilný telefón značky Nokia z číny. Colný úrad v Bratislave mi ho zadržal a požadoval výpis s PayPalu a odkaz na kúpu Ebay. Následne mi na druhý deň prišlo že požadujú JCD nakoľko si myslia že ide o falzifikát tak som tam zavolal no ľudia poviem vám katastrofa colník na mňa do telefónu kričal že sa mám na to vykašlať a bla bla že ak niečo chcem tak mám ísť do Bratislavy a podať JCD. Dosť čudné pretože jeden známi si tiež objednal tento istý telefón a oni mu jednoducho vymerali len Dph. Zákony podla mňa platia pre každého rovnako alebo sa mýlim? Chcel by som od vás radu je možné niekoho splnomocniť na vypísanie Jcdčka ? Alebo ako mám postupovať ? Má niekto skúsenosť ? Obvolal som aj Colný úrad v Lučenci nakoľko je to od mojho mesta na skok ale všade som dostal inú informáciu.Však to nie je normálne pre boha aby som za každú maličkosť behal 300 km. Poprosím o každú radu a skúsenosť. ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    feri510 je offline (nepripojený) feri510

    feri510
    Pre colné konanie si môžete zvoliť zástupcu. Vo Vašom prípade je vhodné nájsť colného deklaranta sídliaceho priamo alebo v blízkosti pobočky, kde bol tovar predložený.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.