Zavrieť

Porady

Usporiadat
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

...že ako milé :-)))). Zistili, že ZP ich ubehli, tak nám ukázali, že aj oni na to majú. Kedy sa zobudia aj ZP, že od jedného? Súťaž, kto je lepší, tipujem, že koncom roka bude vyrovnaná :-)))
Ale ja som to tušila už pred dvoma mesiacmi. Mám aj jednu jednoosobovú sro-čku, no a konateľ sa ma pýtal v júli, že dávno nikde nebol. Tak som ho poslala do SP aj ZP, nech si ide vybaviť elektronické podávanie výkazov. On sa mi s úsmevom na tvári vrátil s papiermi a s dovetkom, že keď už tam bol, tak bol aj v inej ZP a od januára bude mať zmenu. Teším sa, keď mu koncom roka oznámim, že aj do tej novej ZP si to bude musieť ísť vybaviť :-))) Ešteže si vtedy nebude môcť hneď vybaviť aj ďalší prestup....
Naposledy upravil tictac7 : 02.09.11 at 18:41 Dôvod: gramatika :-)))
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Na našej pobočke ma v polovici augusta informovali, že všetci zamestnávatelia prechádzajú na EZU k 1.11.2011.

Inak, najviac sa mi páči veta o zrušení prístupu zo strany SP v Dohode o využívaní el.služieb - žeby sa obávali, že ten nápor nezvládnu ?

Sociálna poisťovňa a poistenec sa dohodli, že Sociálna poisťovňa môže z vecných alebo prevádzkových dôvodov zrušiť možnosť elektronického doručovania podaní.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Veronika, od 1.1.2012 aj tí, čo mali výnimku, výnimky sa rušia automaticky.

ak to pôjde takto ďalej, tak v roku 2013 budú chcieť vidieť aj naše ksichty .... nech vidia s kým majú do činenia
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mzdarka renca Pozri príspevok
Veronika, od 1.1.2012 aj tí, čo mali výnimku, výnimky sa rušia automaticky.

ak to pôjde takto ďalej, tak v roku 2013 budú chcieť vidieť aj naše ksichty .... nech vidia s kým majú do činenia
Aj na to som sa pýtala, čo bude s tymi čo internet vôbec nemajú. Vraj na každej pobočke bude zriadené pracovisko, kde si budú môcť EZU odoslať...

Doteraz som EZU nerobila, mám male firmy s max.3 zamestnancami, ale dosť firiem - tak sa veľmi teším ...
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

veronikasad Pozri príspevok
Na našej pobočke ma v polovici augusta informovali, že všetci zamestnávatelia prechádzajú na EZU k 1.11.2011.

Inak, najviac sa mi páči veta o zrušení prístupu zo strany SP v Dohode o využívaní el.služieb - žeby sa obávali, že ten nápor nezvládnu ?

Sociálna poisťovňa a poistenec sa dohodli, že Sociálna poisťovňa môže z vecných alebo prevádzkových dôvodov zrušiť možnosť elektronického doručovania podaní.
...a veď tá veta má predsa svoj zmysel. Po pár mesiacoch prídu na to, že 99% všetkých firiem si svoje povinnosti voči DÚ, SP a ZP plní elektronicky. Pointa - a čo chúďa pošta naša Slovenská, akciovka nášho národa, veď jej rapídne klesnú príjmy. Listové zásielky je pomaly to posledné na čo majú monopol a týmto rozhodnutím, keď pravá ruka nevie, čo robí ľavá, si takto skrátia dosť podstatný zdroj príjmu. ...ešteže to tam dali, ten čo to tam pretlačil, by mal dostať nejakú mastnú odmenu
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

veronikasad Pozri príspevok
Aj na to som sa pýtala, čo bude s tymi čo internet vôbec nemajú. Vraj na každej pobočke bude zriadené pracovisko, kde si budú môcť EZU odoslať...

Doteraz som EZU nerobila, mám male firmy s max.3 zamestnancami, ale dosť firiem - tak sa veľmi teším ...
verím, že sa tešíš, ale mne tento spôsob vyhovuje, mám aj firmy, kde sa dosť často menia zamestnanci a ver mi, je to pre mňa jednoduchšie, ak to zasielam elektronicky, vlastne som bola pred pol hodinkou prihlásiť zamestnanca a vybehol na mňa ten ich oznam.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mzdarka renca Pozri príspevok
verím, že sa tešíš, ale mne tento spôsob vyhovuje, mám aj firmy, kde sa dosť často menia zamestnanci a ver mi, je to pre mňa jednoduchšie, ak to zasielam elektronicky, vlastne som bola pred pol hodinkou prihlásiť zamestnanca a vybehol na mňa ten ich oznam.
Cez víkend som sa "mordovala" s el.výkazmi do ZP - robila som to prvý raz. Už ma to stálo viac, ako za dva mesiace na mzdách v tejto firme zarobím...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Reni, nevieš či to splnomocnenie môže byť overené aj na matrike, alebo musí byť len u notára (na stránke SP som našla, že overené notárom).
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

zvyknete si a myslím, že neskôr oceníte. Ak všetko funguje, ako má, tak je to pohodička - raz-dva. Ja si to už ani ináč neviem predstaviť. Samozrejme, spočiatku sa vyskytli problémy. Pre mňa je to hlavne úspora času.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Evka, pre mňa odniesť výkazy do SP bola nútená zdravotná prechádzka ...
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

veronikasad Pozri príspevok
Cez víkend som sa "mordovala" s el.výkazmi do ZP - robila som to prvý raz. Už ma to stálo viac, ako za dva mesiace na mzdách v tejto firme zarobím...
neboj, chybami sa človek učí. Najhoršie je to, že každá poisťovňa má iný "systém", inú "logiku" (mne osobne trvalo skoro hodinu, kým som našla kde kliknúť v U..., aby som ten výkaz mohla konečne odoslať, ešte som sa nestretla nikde s tým, že "tlačítko" je niekde mimo hlavnej ponuky a ešte k tomu "vyšedené" písmenká. No čo už, keď si tak zoberiem stav z roku 1995, môžme byť len veeeľmiii happy, že sú už len 3 ZP, SP a DÚ, teda máme len 5 rôznych kombinácií podávania výkazov
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Veronika, ja to oceňujem, všetky pobočky máme v Michalovciach, ja som vo Vranove- tak by to boli pre mňa dlhé "prechádzky"
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tictac7 Pozri príspevok
neboj, chybami sa človek učí. Najhoršie je to, že každá poisťovňa má iný "systém", inú "logiku" (mne osobne trvalo skoro hodinu, kým som našla kde kliknúť v U..., aby som ten výkaz mohla konečne odoslať, ešte som sa nestretla nikde s tým, že "tlačítko" je niekde mimo hlavnej ponuky a ešte k tomu "vyšedené" písmenká. No čo už, keď si tak zoberiem stav z roku 1995, môžme byť len veeeľmiii happy, že sú už len 3 ZP, SP a DÚ, teda máme len 5 rôznych kombinácií podávania výkazov
To tlačítko som aj ja dlho hľadala. Odoslanie výkazov nie je problém, ale nastavenie internetu, aby mi výkaz do VšZP odoslalo mi už 2x robil softwerista. Stránka VšZP teraz funguje, ale nič iné cez Exploler. Ešte že som si dala nainštalovať Mozilu.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

to Veronika: na štátnych inšitúciách všeobecne vo svojich pokynoch matriky opomínajú, ale všetky overovačky z matriky sú rovnako platné, ako od notára.
Sorry, ale neviem, ako Ti odpovedať tam priamo....
1 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

veronikasad Pozri príspevok
To tlačítko som aj ja dlho hľadala. Odoslanie výkazov nie je problém, ale nastavenie internetu, aby mi výkaz do VšZP odoslalo mi už 2x robil softwerista. Stránka VšZP teraz funguje, ale nič iné cez Exploler. Ešte že som si dala nainštalovať Mozilu.
...aká sranda, mne VšZP ide iba cez Mozilu
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Veronika, ak tam pošleš majiteľa, alebo pôjdeš s majiteľom, tak netreba splnomocnenie.
Inak budeš mať len jednu Grid kartu na všetky firmy, ona je totiž na osobu, nie na firmy.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tictac7 Pozri príspevok
...aká sranda, mne VšZP ide iba cez Mozilu
možno by šiel aj mne, len žiadosť o vydanie osobného certifikátu som odoslala cez Exploler a už sa s tým nedalo nič robiť.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Renka, mám 15 malých živnostníkov, mnohí z nich nevedia (alebo nechcú vedieť), ani kde je sociálka. Radšej pôjdu na matriku. V priebehu septembra chcem všetky tie splnomocnenie pozbierať a vybaviť si registráciu na seba. Tak mi to bolo doporučené na pobočke.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

moje nervy, že 15 , tak to ti držím palce, lebo zmenežovať 15 ľudí, to bude "sranda"
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Veď som ti na začiatku napísala, že sa veľmi teším ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať