Zavrieť

Porady

Usporiadat
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Veronika, ja ťa normálne ľutujem, nechcela by som byť teraz v tvojej koži, ale ty si neskutočne zdatná a šikovná, ty to prežiješ bez nejakej psycho ujmy
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Dnes som chcela poslať do VŠZP mesačný výkaz.Vyzvalo ma , že vraj mi končí certifikát a mám si ho obnoviť, podarilo sa mi to , mám certifikát na ďaľšie 2 roky. Myslela som, že je to na furt Výkaz mi to aj napriek novému certifikátu nechcelo zobrať, vraj nemám prístup. Volala som do VŠZP a tam mi povedali, že majú oni problém, že sa výkazy nedajú poslať. Bolo mi povedané, že ho musím doručiť do 3 kalendárnych dní a dnes je piatok Vraj si ho mám odniesť na kľúči na pobočku, vraj vtedy to bude ok. To, že chybu majú oni, že je podateľňa nefunkčná pri prípadnej kontrole nedokážem
Tak ma napadlo, že keď stačí na pobočku doniesť na kľúči výkaz a je to v poriadku, načo niečo vybavovať, Veronika, môžeš vo svojich zdravotných prechádzkach pokračovať
1 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Dáška, od začiatku, ako sa do VZP posielajú výkazy elektronicky, nosím na diskete a je to v poriadku, pretože aj to je elektronická forma. Ale už sa idem aj ja zaregistrovať.
2 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Tamila Pozri príspevok
Dáška, od začiatku, ako sa do VZP posielajú výkazy elektronicky, nosím na diskete a je to v poriadku, pretože aj to je elektronická forma. Ale už sa idem aj ja zaregistrovať.
Inak aj ja som mala a mám s VšZP od začiatku problém, ostatné ZP a SP sú malina
2 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
na stránke SP je napísané - pri vybavovaní elektronickej podateľne
- splnomocnenie na výkon činností v mene odvádzateľa poistného, ktoré bude obsahovať:
• presné označenie splnomocniteľa a splnomocnenca, určenie, akými činnosťami splnomocniteľ splnomocnenca poveruje,
• dátum s podpisom splnomocniteľa úradne osvedčeným notárom alebo matrikou.
======================
splnomocniteľom je firma,s.r.o., ulica 123, PSC mesto, zastúpená X.Y., konateľom
stačí takto, alebo musí byť vypísané r.č., adresa bydliska konateľa ?
1 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

KEJKA Pozri príspevok
na stránke SP je napísané - pri vybavovaní elektronickej podateľne
- splnomocnenie na výkon činností v mene odvádzateľa poistného, ktoré bude obsahovať:
 presné označenie splnomocniteľa a splnomocnenca, určenie, akými činnosťami splnomocniteľ splnomocnenca poveruje,
 dátum s podpisom splnomocniteľa úradne osvedčeným notárom alebo matrikou.
======================
splnomocniteľom je firma,s.r.o., ulica 123, PSC mesto, zastúpená X.Y., konateľom
stačí takto, alebo musí byť vypísané r.č., adresa bydliska konateľa ?
nie RČ, ale preukaz totožnosti, tak si myslím, že majú na mysli ČOP
https://esluzby.socpoist.sk/ezuf/agreement.jsp
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
mzdarka renca Pozri príspevok
nie RČ, ale preukaz totožnosti, tak si myslím, že majú na mysli ČOP
https://esluzby.socpoist.sk/ezuf/agreement.jsp
to sa týka splnomocnenca, tam som vypísala presnú adresu bydliska aj ČOP.
Ja som sa pýtala na presné označenie splnomocniteľa, ktorým je firma, resp, konateľ tejto firmy.
/konateľ poveruje zamestnanca=mzdára na vybavovanie elektronických podaní/
takže ešte raz otázka
splnomocniteľom je firma,s.r.o., ulica 123, PSC mesto, zastúpená X.Y., konateľom
stačí takto, alebo musí byť vypísané r.č. konateľa, adresa bydliska konateľa ?
1 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

KEJKA Pozri príspevok
to sa týka splnomocnenca, tam som vypísala presnú adresu bydliska aj ČOP.
Ja som sa pýtala na presné označenie splnomocniteľa, ktorým je firma, resp, konateľ tejto firmy.
/konateľ poveruje zamestnanca=mzdára na vybavovanie elektronických podaní/
takže ešte raz otázka
splnomocniteľom je firma,s.r.o., ulica 123, PSC mesto, zastúpená X.Y., konateľom
stačí takto, alebo musí byť vypísané r.č. konateľa, adresa bydliska konateľa ?
stačí názov firmy, IČO, DIČ, sídlo, nemo a priezvisko konateľa

http://www.porada.sk/t159363-vzor-sp...lanie-ezu.html
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ďakujem mňa mýli to dôrazné presné označenie splnomocniteľa.
Tlačivo som si stiahla zo stránky socpoist.sk, obsahovo je to trochu širšie, nevadí.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Prosím Vás, ako mám postupovať v prípade, že som prebrala mzdy jednej firmy, ktoré predtým robila iná účtovníčka a tá vlastne bola zaregitrovaná na podávanie výkazov do SP elektronicky. Musím ísť na SP urobiť preregistráciu z bývalej účtovníčky na mńa, alebo stačí, ak mi dá bývalá účtovníčka svoje prístupové kódy? Ďakujem.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

mondes Pozri príspevok
Prosím Vás, ako mám postupovať v prípade, že som prebrala mzdy jednej firmy, ktoré predtým robila iná účtovníčka a tá vlastne bola zaregitrovaná na podávanie výkazov do SP elektronicky. Musím ísť na SP urobiť preregistráciu z bývalej účtovníčky na mńa, alebo stačí, ak mi dá bývalá účtovníčka svoje prístupové kódy? Ďakujem.
ak má spoločnosť vystavené prihlasovacie údaje čisto iba na seba, stačí ak ti to odovzdá....
ale pokiaľ má svoju kartu účtovníčka, kde má registrovaných svojich klientov, určite nebude chcieť ti to tak dať....
preto by bolo vhodné aby majiteľ org. vybavil túto záležitosť na SP či ZP
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať