Zavrieť

Porady

Ukoncenie najomnej zmluvy

Ahojte. Pri ukonceni najomnej zmluvy na byt je nutne nejaka administrativa(nejake prehlasenie o ukonceni zmluvy), alebo staci ustna dohoda? Ak nieco treba(dokumenty), kde by som nasiel vzory na stiahnutie?

Vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Podľa toho ako je stavaná zmluva. Ak je na dobu určitú, nájom sa končí určeným dňom.
    Ak je v zmluve stanovená výpovedná lehota z nájmu bytu, je vhodné túto dodržať a výpoveď z nájmu treba dať dostatočne vopred.
    Ak je nájom ukončený dohodou, bolo by dobré toto dať na papier alebo priamo na zmluvu si dopíš, že nájom sa končí dohodou dňom .... a podpisy zúčastnených strán.
    Nie je na to treba špeciálne vzory.

    Neviem, či si prenajímateľ alebo nájomník a či chceš zmluvu ukončiť dobrovoľne alebo nasilu, pritom treba prihliadať aj na Občiansky zákonník.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Yivo Pozri príspevok
    Ahojte. Pri ukonceni najomnej zmluvy na byt je nutne nejaka administrativa(nejake prehlasenie o ukonceni zmluvy), alebo staci ustna dohoda? Ak nieco treba(dokumenty), kde by som nasiel vzory na stiahnutie?

    Vdaka.
    ...ani nie ,ako Iriska spomenula ...

    Záleží ale ( teda podľa mňa ) aj od toho , či si prenajímateľ alebo nájomca ...

    Ak si majiteľ , v podstate máž v paži .....ukončené , tak ukončené ...

    Ak si ale nájomník , tak by som doslova trval na nejakej forme odovzdávacieho protokolu , kde by uvedený bol skutkový stav ....totiž predpokladám ,že pri uzatváraní nájomnej zmluvy si majiteľ tiež odovzdávku bytu ( nehnuteľnosti ) urobil , podpísali ste obaja ...ak nie , čudujem sa ...

    Vždy sa môže niečo vyskytnúť a budete sa potom " naháňať "...a takto budeš predsa len krytý/á...

    ...na nete je vzorov dostatok ...

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Ak chceš, tak si môžeš urobiť odovzdávací protokol, kde uvedieš v akom stave byt odovzdávaš (preberáš), prípadne stav energií a odovzdanie kľúčov.

    Ukoncenie najomnej zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.