Zavrieť

Porady

Dobrý deň, ukončila som VŠ II.stupňa, na VŠ v Prahe, odbor Špeciálna pedagogika -

učiteľstvo.Zaujíma ma či môžem učiť na I.stupni ZŠ,nakoľko v ČR to umožňuje zákon, ktorý by mal platiť aj v SR
učitelé 1. stupně základních škol (§7, odst. 1, písm. d Zákona č. 563/2004 Sb.); Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    Odporúčam si hlavne pozrieť vyhlášku 437/2009 Z.z., ktorá ustanovuje kvalifikačné predpoklady pre pedagogických zamestnancov. V časti III. a IV. je uvedené, aké má mať vzdelanie učiteľ prvého stupňa ZŠ.
    Ak tvoje vzdelanie bolo zamerané na vzdelávanie žiakov I.stupňa ZŠ, tak by s tým problém byť nemal, ale podľa názvu odboru nepredpokladám že to tak bolo.
    Prípadne sa dá informovať aj priamo na MŠ SR.

    promises je offline (nepripojený) promises

    promises
    Podľa zamerania súdim, že si skončila UJAK, však? Mám spolužiačky, kt. tam skončili pred dvoma rokmi a pamätám si, že mali rovnaký problém. Na niekt. školách ich zamestnali, inde zas nie - že nie sú kvalifikované, resp. že sú kvalifikované len pre špeciálne školy. Aj ja odporúčam obrátiť sa na MŠ SR.

    Dobrý deň, ukončila som VŠ II.stupňa, na VŠ v Prahe, odbor Špeciálna pedagogika -

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.