Zavrieť

Porady

Účtovanie bankových výpisov v pohode

Dobrý deň, mám otázku.Účtujem v softvére Pohoda.Mám problém so zaúčtovanými bankovými výpismi.Máme 3 banky, na každú banku je vytvorená zvlášť analytika.A na každú banku sú vytvorené zvlášť predkontácie.No stáva sa mi, že zaúčtujem bankový výpis, použijem pritom správnu analytiku aj správny druh dokladu a keď kontrolujem zostatky výpisov a nesedia mi, tak sa mi stáva, že napríklad VUB výpis je na SLSP zaúčtované, ale toto zistím len vtedy keď vôjdem do zaúčtovania dokladu.No a potom tam musím opraviť zaúčtovanie výpisov.Pritom na doklade je správna analytika na banku a správny druh dokladu, ale v zaúčtovaní dokladu je to zle.Nemá náhodou niekto z vás s takýmto skúsenosť?
Naposledy upravil miruka : 03.09.11 at 15:48
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tica2 je offline (nepripojený) Tica2

    Tica2
    Treba si dať pozor pri likvidácii cez záznam, vtedy mne automatický naskočí len jedna banka, pričom na začiatku dokladu som si nastavila tú, ktorú chcem účtovať, musím sa vrátiť na začiatok dokladu a opravovať. A ešte skontrolovať predkontáciu - ak ju dávaš aj pri položkách, táto predkontácia má prednosť pred zadanou predkontáciou hore v doklade.

    Účtovanie bankových výpisov v pohode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.