Zavrieť

Porady

Elektrický rotavátor/kultivátor

Máte niekto skúsenosť s elektrickým rotavátorom alebo kultivátorom?

Na záhrade mám menšie políčko cca 15 x 15 m. A nakoľko sa mi ho nechce ručne ryľovať, uvažujem o kúpe rotavátora. Zaujal ma elektrický kvôli ľahšej údržbe, skladovateľnosti a pod.

Mám na mysli tento HECHT 740 (alebo podobný silnejší a pod.) http://www.hecht.cz/product-catalogu...ht-740-cz.html.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    ..videl som takýto, má ho sused, ak máš dobrú kyprú pôdu, tak je to dobrá vec, ale do stredne ťažkých a ťažkých pôd sa nehodí, je slabý.., nepáčila sa mi tam jedná vec, stále ten čo na ňom robil musel prehadzovať el.kábel, aby mu nezavádzal a to ho zdržovalo, treba si pamätať, že stále je tam elektrika, hoci je to istené, ale kábel..no to už je na tebe.., ja by som si radšej kúpil rotavátor na benzín ...

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    alchstuip Pozri príspevok
    Rotavator nanahradi orbu alebo rylovanie.....
    .. v podstate máš pravdu, ale v ľahkých pôdach sa s ním dá dokonale prekypriť pôda, horšie je to vtedy, ak treba hnojiť prírodným hnojivom.., ale k rotavátoru sa dá prikúpiť aj príslušenstvo, takže je tu možnosť kúpenia mini plúžka a môže si to aj poorať..

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    alchstuip Pozri príspevok
    Rotavator nanahradi orbu alebo rylovanie.....
    Ale je nenahraditeľný pri priprave pody na sadenie.

    Motykou a hrabľami takto podu neprekypríš v živote....

    Elektricky rotavator je veĺký blud, aby dobre fungoval musel by si mať tam aspoń 3 KW motor na 380 V a to je pre ručné náradie už sakramentsky nebezpečné.

    hugho je offline (nepripojený) hugho

    hugho
    od tohto modelu silnejsi neexistuje s elektrickym motorom, tu su radlice plechove a motorovych benzinovych su ocelove. Cize pokial mam prehrabat pieskovisko tak ano, za uvahu ale stoji co urobi kvalita takehoto cinskeho vyrobku.

    bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

    bjuty smis
    je to šmejd. kolega ho kúpil, chcel mi pomôcť pripraviť pôdu pod trávnik....ani sa to nedostalo do zeme, len to skackalo......vhodné možno na pieskovisko.....
    Mudrlanti hodnotit by ste mali vtedy ked budete robit aj s benzinovym aj s elektrickym rotavatorom, skuste robit 2hod. s agzatom alebo vari a 2hod. s elektrickym rotavatorom.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bodliak Myslím, že po 2 a pol roku ich Tvoj komentár nezaujíma.
    KoxXxo aj tak neviem čo si chcel povedať
    bjuty smis že už má švihnuté pred 10.00.....
      zbaliť

    J500j je offline (nepripojený) J500j

    J500j
    To čo budeš robiť dve hodiny s týmto elektrickým skokanom to spravíš s motorovým za 10minút a pritom sa nenarobíš. A plochu 15 x 15 metrov s tým ani za 2hod neurobíš.
    Naposledy upravil J500j : 14.03.14 at 11:33

    Elektrický rotavátor/kultivátor

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.