Zavrieť

Porady

facebook a vírusy

Dobrý deň,
dostala som vírus prostredníctvom facebooku. Počítač som hneď zaniesla môjmu známemu, ktorý mi preinštaloval antivírus a odstránil všetky vírusy. Všetko by bolo v poriadku, ale keď som sa neskôr pokúšala dostať na facebook nešlo to. Ako keby stránka vôbec neexistovala. Skúšala som aj iné prehliadače a stále nič. Ak viete ako by sa to dalo napraviť prosím poradte mi

Ďakujem..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Asi zablokoval doménu faceboku.Lepšie keď to zanesiete odborníkom ako priateľom..Síce za to zaplatíte ale máte istotu .napr sevens.sk

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    a ešte otázočka, k tomu vírusu si prišla tak, že ti priateľ poslal toto do chatu:

    hi .... potom zase niečo anglicky v tom zmysle, či sa chceš zasmiať a potom odkaz na video z youtube.....aby si ho mohla akože prehrať, tak ti tam dalo, že klik na najnovšiu verziu adobe reader a klikla si a to nebol adobe, ale ten šlaktrafený vírus.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Janela Pozri príspevok
    A ako ste sa potom toho vírusu zbavili ?
    nezbavila som sa ho, robím si z ntb zálohy a ide celý na preinštalovanie, resp. všetko ide preč a znovu sa všetko nainštaluje. Som z toho na prášky, lebo tu mám aj mzdy a účto a dúfam, že ten vírus z kľúča (zálohy) neprenesiem zase späť.

    MilanH je offline (nepripojený) MilanH

    MilanH
    http://kb.eset.com/esetkb/index?page=content&id=SOLN146

    tu si vyberiete nastroj na odstranenie vasho antivirusu. Naslednesi stiahnete
    http://www.comodo.com/home/internet-...t-security.php

    a http://www.comodo.com/business-secur...essentials.php

    COMODO je co sa tyka FB ovela uspesnejsi. A je zadara. Iked hardwarovo trosku narocnejsi ako ESET. A jedna hlavna poznamka. NIKDY NEKLIKAM NA ODKAZY V CHATE!!! Napisat 100x.

    Scot2 je offline (nepripojený) Scot2

    Scot2
    čo sa deje keď zadáš adresu a potvrdíš? napísže že neexistuje aleo len načitava a načitava a nakoniec nič?

    Janela je offline (nepripojený) Janela

    Som smoliar :-D ... Janela
    Keď zadám a potvrdím adresu napíše mi že tento odkaz nefunguje. Neviem čo s tím mám robiť.

    Scot2 je offline (nepripojený) Scot2

    Scot2
    Tak to vyzerá že to buď zablokoval on alebo čo... stačí keď si otvoríš antivír a v nastaveniach pohladáš de je to bloknuté a odblokuješ a nikde nemusíš chodiť... pri najhoršom odinštaluj a zase nainštaluj antivír...

    Janela je offline (nepripojený) Janela

    Som smoliar :-D ... Janela
    Ale ja tam neviem nájsť žiadne blokovanie a ani ten známy ktorý sa dosť vyzná v počítačoch nič nenašiel. Antivírus preinštaloval hneď ako prvé a aj tak to nejde. Hovoril že s takýmto niečim sa ešte nestretol.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Scot2 Pozri príspevok
    Tak to vyzerá že to buď zablokoval on alebo čo... stačí keď si otvoríš antivír a v nastaveniach pohladáš de je to bloknuté a odblokuješ a nikde nemusíš chodiť... pri najhoršom odinštaluj a zase nainštaluj antivír...
    to sa stalo aj mne, tiež sa neviem dostať na facebook, mala som 2x ntb u odborníka. Eset mi ten vírus ani nezachytil, dokonca ten vírus odpálil Eset. Z Esetu mi poslali mail, ako sa zbaviť vírusu, ale on je neodbytný. Takže keď je tam vírus, nejde nainštalovať antivír.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    vyhadzuje to toto:

    Ale nie! Prehliadaču Google Chrome sa nepodarilo pripojiť k serveru sk-sk.facebook.com
    Skúste znova načítať sk-*sk.*facebook.*com
    Doplňujúce návrhy:
    Pristúpte ku kópii tejto stránky vo vyrovnávacej pamäti: sk-*sk.*facebook.*com
    Prejsť na stránku facebook.*com
    Hľadať v službe Google:

    Janela je offline (nepripojený) Janela

    Som smoliar :-D ... Janela
    To asi znamená že budem musieť preinštalovať a vymazať všetko aj ja...

    Janela je offline (nepripojený) Janela

    Som smoliar :-D ... Janela
    Presne tak. Napísal mi niekto z bratrancovho nicku po anglicky. Ja som si myslela že si zo mňa robí srandu tak som to otvorila a stiahla adobe reader. O chvíľku si už počítač robil čo sa mu chcelo.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Bratrancov nick už bol napadnutý (vírus sa odosiela sám podľa kontaktov náhodne). Žiaľ Janela - teba vôbec nenapadlo, že ti bratranec posiela niečo písané anglicky (alebo komunikujete v angličtine?).
    Dobrým riešením (nerobím reklamu!) je už Avast 6, ktorý dáva možnosť Sandboxu - otváranie podozrivých obsahov a programov oddelene - bez zásahu do hlavného programu. Ak je to hrozba, stačí Sandbox zrušiť a všetko zmizne. Je to oddelená časť pamäte.

    Scot2 je offline (nepripojený) Scot2

    Scot2
    moja rada do budúca je že nešťahujte všetko možné do PC čo sa Vám naskytne, ak už Vám je treba ten program tak si ho nájdite na google a pozerajte linky ktoré poznáte prípadne stiahnutia aby ste videli že kolko ľudí to stiahlo väčšinou sú pod nimi komenty a netýka sa to len programov, kamarát chcel stiahnuť crack na windows a namiesto neho stiahol vírus takže treba si dať pozor čo sťahujete, či je Vám to treba a hlavne odkial to sťahujete....

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    booooooože, veď to viem, bola to blbá zhoda náhod, bola som po prebudení, pod vplyvom oblbujúcich liekov ........ a stalo sa, sa zabijem a či čo?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    mzdarka renca Pozri príspevok
    nezbavila som sa ho, robím si z ntb zálohy a ide celý na preinštalovanie, resp. všetko ide preč a znovu sa všetko nainštaluje. Som z toho na prášky, lebo tu mám aj mzdy a účto a dúfam, že ten vírus z kľúča (zálohy) neprenesiem zase späť.
    ...opačne malo byť ...

    Ja osobne už mám tie svoje súbory súkromného rázu na externých HDD a keď už niečo robím v nich , tak len v nich to otváram ...

    No jeden nikdy nevie , čo za bordel sa do mašiny votrie a môže byť , že aj tam sa zadrie nejaké to svinstvo ...


    ...ozaj , čo je to vlastne facebook .....????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.