Zavrieť

Porady

firma v konkurze a účtovníctvo

ahojte, prosím poraďte mi, nedávno som dostala ponuku na prevzatie účtovníctva firmy. No teraz som sa dozvedela, že je v konkurze, dokonca ako majiteľ firmy sa mi predstavil úplne niekto iný ako je uvedené v obchodnom registri. Ďalej čo ma zarazilo, je dĺžníkom v poisťovniach. Ako sa zachovať? Je možné, že by na portáli nebol prepísaný nový majiteľ firmy a bolo by tam, že je v konkurze a pritom by nebola??? Zaráža ma, že som nebola na túto skutočnosť na pohovore upovedomená, prečo asi?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...no od takejto "tiež firmy" ruky rýchlo preč. Teda aspoň ja by som to tak urobila...

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    som zúfalá, neporadíte????? Prečo sa mi predstavil iný človek ako je uvedený v Obch. registri, je možné že by bol konkurz zrušený???

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a prečo to riešiš? Dostala si radu - chod od toho preč.

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    áno, viem, že máte pravdu, niekedy lepšie nezisťovať - vážim si vaše rady a ďakujem

    deeda je offline (nepripojený) deeda

    deeda
    Veci o firme v konkurze sa dajú zistiť z obchodného vestníka - meno správcu, súpis majetku, zrušenie konkurzu. Ak je konkurz zrušený pre nemajetnosť, nie je už čo účtovať. Ak je v konkurze a má majetok na predaj, odmena účtovníka je hradená prednostne vrámci pohľadávok voči podstate.

    firma v konkurze a účtovníctvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.