Zavrieť

Porady

Účtovné výkazy pre JÚ

Prosím poraďte, aké je usmernenie pre vyplňanie účtovných výkazov pre jednoduché účtovníctvo. Nikde som sa nedopátrala, že by boli pre rok 2009 nové výkazy. Tie pôvodné sú stavané na SKK a teraz neviem, či mám sumy zaokrúhliť na celé eurá alebo tam prirobiť čiarku a vyplniť presne podľa účtovníctva. Ďakujem.
Usporiadat
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

Výkazy sa zaokrúhľujú na celé eurá. je to na tlačive napísané na prvej strane hned za dátumom
0 0
ono79 ono79

ono79 je offline (nepripojený) ono79

prehrňal som sa na mne dostupných stránkach a v tom txt som napísal odkaz na stránku DRSR a tam by to malo byť. dúfam že to pomôže...
ono79
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

Priložím vzor výkazu
0 0
danula.s danula.s

danula.s je offline (nepripojený) danula.s

Ďakujem, už som v obraze.
0 0
bubu1977 bubu1977

bubu1977 je offline (nepripojený) bubu1977

Chcem sa poradiť či za predchádzajúce účtovné obdobie (rok 2008) do stĺpca 1 sa vpíšu sumy v SK alebo sa majú prepočítať na EUR.
0 0
Katka2 Katka2

Katka2 je offline (nepripojený) Katka2

Všimli ste si, že na stránke DRSR ešte nie sú editovateľné výkazy pre JÚ za rok 2009?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
bubu1977 Pozri príspevok
Chcem sa poradiť či za predchádzajúce účtovné obdobie (rok 2008) do stĺpca 1 sa vpíšu sumy v SK alebo sa majú prepočítať na EUR.
Prepočítané na eurá, pretože celý výkaz je v eurách (je to uvedené v hlavičke výkazu).
0 0
Jenny-jana Jenny-jana

Jenny-jana je offline (nepripojený) Jenny-jana

Dobrý večer,
vedel by mi niekto poradiť ak som zrušila živnosť v marci 2009 ale robim si ešte danove priznanie typu B, čo mam dať do výkazu pohľadávok ??? Ak su nevymožiteľné pohladavky mam dať 0 ? Alebo nechat to číslo ktore sa posledných 5 rokov nemenilo,??? s tým že za rok 2010 už nemam povinnosť predkladať tieto vykazy? ďakujeem velmi pekne
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Jenny-jana Pozri príspevok
Dobrý večer,
vedel by mi niekto poradiť ak som zrušila živnosť v marci 2009 ale robim si ešte danove priznanie typu B, čo mam dať do výkazu pohľadávok ??? Ak su nevymožiteľné pohladavky mam dať 0 ? Alebo nechat to číslo ktore sa posledných 5 rokov nemenilo,??? s tým že za rok 2010 už nemam povinnosť predkladať tieto vykazy? ďakujeem velmi pekne
Všetky pohladávky pri ukončení živnosti zdaníš. Vo výkaze o majetku bude nula.
0 0
Jenny-jana Jenny-jana

Jenny-jana je offline (nepripojený) Jenny-jana

Ako zdanim?
0 0
Džudi Džudi

Džudi je offline (nepripojený) Džudi

Cez uzávierkové operácie v peňažnom denníku.
0 0
Jenny-jana Jenny-jana

Jenny-jana je offline (nepripojený) Jenny-jana

Prosim poradte mi , nemam s tým skusenosti. Jedna sa vlastne o otca. Už niekolko rokov nepodnika, ale živnosť zrušil až toho marca minuleho roku. Robila som mu daňové priznania B a mal prijem len zo závislej činnosti. Do výkazov o príjmocj a záväzkoch som stale opísala čo mal pred tým, ked mu to robila ekonomka, takže nemam žiadny jeho softwer. tak ak možte pomožte mi čo s tým mam urobiť presnejšie, Dakujeeem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Jenny-jana Pozri príspevok
Prosim poradte mi , nemam s tým skusenosti. Jedna sa vlastne o otca. Už niekolko rokov nepodnika, ale živnosť zrušil až toho marca minuleho roku. Robila som mu daňové priznania B a mal prijem len zo závislej činnosti. Do výkazov o príjmocj a záväzkoch som stale opísala čo mal pred tým, ked mu to robila ekonomka, takže nemam žiadny jeho softwer. tak ak možte pomožte mi čo s tým mam urobiť presnejšie, Dakujeeem
Vykazovala si mu tam pohladávky a nespotrebované zásoby ?
0 0
Jenny-jana Jenny-jana

Jenny-jana je offline (nepripojený) Jenny-jana

Viem akurat to, že pohladavky sú nedobytne pretože robil v autodoprave a firmy pre ktoré robil zakazky su vymazane z registra a pod. a v zaväzkov ma tiež niečo ale neviem z čoho to pozostava?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Jenny-jana Pozri príspevok
Viem akurat to, že pohladavky sú nedobytne pretože robil v autodoprave a firmy pre ktoré robil zakazky su vymazane z registra a pod. a v zaväzkov ma tiež niečo ale neviem z čoho to pozostava?
Bohužial, aj keď sú nedobytné, pohladávky pri skončení podnikania musíš zdaniť.
0 0
Jenny-jana Jenny-jana

Jenny-jana je offline (nepripojený) Jenny-jana

Aj ked neboli zaplatene??? Ved stale v jedn.učt. bolo prijmom a vydavkom skutočne vynaloženým.?? prijatým resp.zaplateným
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ak má aj záväzky, tie zas treba od základu dane odpočítať.
0 0
Jenny-jana Jenny-jana

Jenny-jana je offline (nepripojený) Jenny-jana

Tak to važne musi odviesť daň z tých nevymožitelných pohladavok?? a z čoho ked neboli zaplatene?
a to stale too tak bolo ?
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Áno, pri ukončení živnosti sa upravuje základ dane tak ako sme napísali - do výnosov idú nespotrebované zásoby na sklade, neuhradené pohľadávky a do nákladov zas záväzky. Po ukončení podnikania už potom nik neskúma, kedy sa čo uhradí.
0 0
Jenny-jana Jenny-jana

Jenny-jana je offline (nepripojený) Jenny-jana

Viete mi poradiť do akých riadkov DP??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať