Zavrieť

Porady

Predmet činnosti s.r.o. - sprava vlastneho majetku (?)

Cauko, moze mat s.r.o. na Slovensku jediny predmet cinnosti "spravu vlastneho majetku" ? Lebo nic ine nemieni robit. V zozname zivnosti som take nieco vobec nenasiel, hoci v niektorych zapadnych krajinach je toto najcastejsie sa vyskytujuci predmet cinnosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    25.1. Správa a údržba bytového a nebytového
    fondu v rozsahu ....

    Rozsah živnostenského oprávnenia na údržbu bytového a nebytového fondu zahŕňa
    maliarske práce, upratovacie práce, sklenárske práce a pod.
    Rozsah živnostenského oprávnenia nezahŕňa poskytovanie širokého rozsahu služieb
    remeselného (opravárskeho a údržbárskeho) charakteru, uvedených v prílohe č. 1
    živnostenského zákona.
    Pozn. Rozsah údržby bytového a nebytového fondu sa doplní:
    - buď o jednotlivé neregulované (voľné) živnosti, napr. „v rozsahu maliarskych prác,
    sklenárskych prác, upratovacích prác“ a pod. v prípade, ak správca mieni
    vykonávať iba niektoré čiastkové voľné živnosti,
    alebo
    - sa rozsah údržby uvedie s doplnkom „v rozsahu voľných živnosti“, ak správca mieni
    vykonávať široko profilovaný rozsah voľných živnosti.
    25.1.1 Správa bytového a nebytového fondu
    Obsahom sa podľa zákona o vlastníctve bytov a nebytových priestorov rozumie
    obstarávanie služieb spojených so správou bytového alebo nebytového fondu, ktorými sa
    zabezpečuje:
    a) prevádzka, údržba, oprava a udržiavanie spoločných častí domu, spoločných zariadení
    domu, priľahlého pozemku a príslušenstva,
    b) služba spojená s užívaním bytu alebo nebytového priestoru,
    c) vedenie účtu domu v banke,
    d) vymáhanie škody, nedoplatkov vo fonde prevádzky, údržby a opráv a iných nedoplatkov,
    45
    e) iné činnosti, ktoré bezprostredne súvisia s užívaním domu ako celku jednotlivými
    vlastníkmi bytov a nebytových priestorov v dome.
    25.1.2
    Údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živností
    Rozsah živnostenského oprávnenia zahŕňa maliarske práce, upratovacie práce,
    sklenárske práce a pod.
    Poznámka: Rozsah živnostenského oprávnenia nezahŕňa poskytovanie širokého rozsahu
    služieb remeselného (opravárskeho a údržbárskeho) charakteru, uvedených
    v prílohe č.1 živnostenského zákona.
    25.1.2.1 Údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu ...
    Rozsah živnostenského oprávnenia zahŕňa iba niektoré čiastkové voľné živnosti,
    Poznámka: V označení živností uviesť napr. „ v rozsahu upratovacie práce“
    25.2 Prenájom nehnuteľností spojený s
    poskytovaním iných než základných služieb
    spojených s prenájmom
    Poznámka:
    1. Základnými službami treba rozumieť taký okruh služieb, ktoré zabezpečujú
    (podmieňujú) možnosť ich riadneho užívania nájomcom. Za takéto služby v
    praxi možno považovať napr.: dodávku tepla a teplej úžitkovej vody,
    elektrickej energie, plynu, odvoz tuhého komunálneho odpadu, odvod
    odpadovej vody alebo odvoz splaškov, kominárske služby, upratovanie
    spoločných priestorov a pod.
    2. Rozsah živnostenského oprávnenia nezahŕňa súčasne osobitný prenájom
    vnútorného vybavenia (pozri 25.3) ani vykonávanie iných ako základných
    služieb, napr. upratovacie práce.
    25.2.1
    Prenájom bytových a nebytových priestorov, ak sa popri prenájme poskytujú aj iné než
    základné služby spojené s prenájmom
    25.2.2
    Prenájom garáží a odstavných plôch pre motorové vozidlá, ak sa popri prenájme
    poskytujú aj iné než základné služby spojené s prenájmom alebo ak garáže, prípadne
    odstavné plochy slúžia na umiestnenie najmenej piatich vozidiel.

    Toto sú voľné predmety podnikania. Odpoveď znie : Môže.

    janci je offline (nepripojený) janci

    janci
    Ďakujem ! Ale to sa vsetko toci okolo prenajmu, realit, ich udrzby a pod.

    Co ak ma spolocnost jeden milion eur, z ktoreho investuje polovicu do projektu holandskej spolocnosti (veterny park) a druhu investuje dlhodobo na americkej burze do roznych akcii, inac nic nerobi. Pada to este pod tie hore uvedene cinnosti ? "Nebytovy fond".., hm ?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    janci Pozri príspevok
    Ďakujem ! Ale to sa vsetko toci okolo prenajmu, realit, ich udrzby a pod.

    Co ak ma spolocnost jeden milion eur, z ktoreho investuje polovicu do projektu holandskej spolocnosti (veterny park) a druhu investuje dlhodobo na americkej burze do roznych akcii, inac nic nerobi. Pada to este pod tie hore uvedene cinnosti ? "Nebytovy fond".., hm ?

    Ja myslím že môže. Investovať svoje peniaze. Sú to predsa peniaze spoločnosti a s nimi si môže defacto robiť čo chce.
    Ten veterný park budete predsa spravovať, alebo sprostredkujete jeho predaj novému majiteľovi ? Ak sprostredkovanie kúpy - tak až potom sú to reality .

    janci je offline (nepripojený) janci

    janci
    Economic Pozri príspevok
    Ten veterný park budete predsa spravovať, alebo sprostredkujete jeho predaj novému majiteľovi ? Ak sprostredkovanie kúpy - tak až potom sú to reality .
    To je len podiel na financovani veternom parku, da sa povedat pozicka prevadzkujucej spolocnosti na vystavbu a tu nam potom 15 rokov aj s urokmi budu splacat.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    janci Pozri príspevok
    To je len podiel na financovani veternom parku, da sa povedat pozicka prevadzkujucej spolocnosti na vystavbu a tu nam potom 15 rokov aj s urokmi budu splacat.
    To že je to vlastne poskytnutá pôžička vlastných peňazí, nie je živnosť.
    Ale keby Vaša spoločnosť poskytovala viacerým klientom úvery alebo pôžičky tak potom toto je pre Vás :

    24.2.Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z
    peňažných zdrojov získaných výlučne bez
    verejnej výzvy a bez verejnej ponuky
    majetkových hodnôt

    Poznámka: Peňažné zdroje na poskytovanie takýchto úverov a pôžičiek nesmú byť získané a
    poskytované v rozpore so zákazom prijímania peňažných vkladov a zákaze poskytovania úverov
    a pôžičiek z peňažných zdrojov získaných na základe verejnej výzvy alebo verejnej ponuky
    majetkových hodnôt podľa § 3 ods. 1 a 2 a § 5 písm. k) zákona o bankách a § 126 ods. 5 zákona
    o cenných papieroch.
    Živnostenské oprávnenie nezahŕňa poskytovanie úverov a pôžičiek podľa osobitných
    predpisov, osobitne spotrebiteľských úverov - poskytovaných veriteľmi a úverov a pôžičiek
    ktoré nie sú spotrebiteľským úverom - poskytovaných inými veriteľmi fyzickým osobám
    v postavení spotrebiteľa v právnom rámci zákona č.129/2010 Z.z. o spotrebiteľských
    úveroch a o zmene a doplnení niektorých zákonov
    44
    24.3 [COLOR="rgb(255, 0, 255)"]Sprostredkovanie poskytovania úverov
    alebo pôžičiek z peňažných zdrojov
    získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez
    verejnej ponuky majetkových hodnôt[/COLOR]
    Poznámka: Peňažné zdroje, ktorých sa týka sprostredkovanie poskytovania takýchto
    úverov a pôžičiek nesmú byť získané a poskytované v rozpore so zákazom prijímania
    peňažných vkladov a zákazom poskytovania úverov a pôžičiek z peňažných zdrojov
    získaných na základe verejnej výzvy alebo verejnej ponuky majetkových hodnôt podľa
    § 3 ods. 1 a 2 a § 5 písm. k) zákona o bankách a § 126 ods. 5 zákona o cenných
    papieroch. Sprostredkovanie poskytovania úverov a pôžičiek medzi klientmi a splácanie
    splátok takýchto úverov a pôžičiek klientmi sa nesmie uskutočňovať prostredníctvom
    bankového účtu sprostredkovateľa, ale iba priamo medzi účtami klientov
    sprostredkovateľa.
    Živnostenské oprávnenie nezahŕňa poskytovanie úverov a pôžičiek podľa osobitných
    predpisov, osobitne spotrebiteľských úverov - poskytovaných veriteľmi a úverov a pôžičiek
    ktoré nie sú spotrebiteľským úverom - poskytovaných inými veriteľmi fyzickým osobám
    v postavení spotrebiteľa v právnom rámci zákona č.129/2010 Z.z. o spotrebiteľských
    úveroch a o zmene a doplnení niektorých zákonov

    flector je offline (nepripojený) flector

    flector
    Neviem, možno som niečo nepochopil, ale ja som mal vždy za to, že každá spoločnosť môže predsa spravovať všetok svoj majetok automaticky <- a teda na to nepotrebuje žiadne špeciálne živnostenské oprávnenie.
    Či mi niečo nedošlo?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    flector Pozri príspevok
    Neviem, možno som niečo nepochopil, ale ja som mal vždy za to, že každá spoločnosť môže predsa spravovať všetok svoj majetok automaticky <- a teda na to nepotrebuje žiadne špeciálne živnostenské oprávnenie.
    Či mi niečo nedošlo?

    Však ja to nevyvraciam. Môže.
    Pozri moju odpoveď včera 03.26 celkom dolu. Len odpovedám zadávateľovi na ďalšiu otázku.

    Predmet činnosti s.r.o. - sprava vlastneho majetku (?)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.