Zavrieť

Porady

adaptacne vzdelavanie

Ahojte, prosim vas poradte mi. Mozem absolvovat opakovane adaptacne vzdelavanie, ak uz som ho uspesne absolvovala pred dvoma rokmi? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Zdravím,

    z akého dôvodu chcete opakovať adaptačné vzdelávanie, keď ste ho už úspešne absolvovala? To Vám nariadil zamestnávateľ?

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    Adaptačné vzdelávanie je určené len pre nových pedagogických zamestnancov, ktorí ešte nemajú žiadnu pedagogickú prax, sú čerstvými absolventmi škôl a podobne.
    Tiež nerozumiem tomu, prečo by Vás mal zamestnávateľ nútiť ho opäť absolvovať, keď už máte prax a ste ho absolvovali. Veď adaptačné vzdelávanie je pre vedenie školy viac oštara ako pomoc - musia Vám stanoviť uvádzajúceho učiteľa, dať mu za to príplatok, chodiť na hospitácie a podobne.
    Prve adaptacne vzdelavanie som uspesne absolvovala ako asistent ucitela v specialnej skole, v mojom prvom zamestnani, v sk. roku2009/2010, hned po ukonceni bc. studia specialnej pedagogiky-odbor MP a poradenstvo.
    Magistersky odbor som nasledne zacala studovat externou formou. V sk. roku 2010/2011 som u ineho zamestnavatela pracovala ako ucitelka MS a adaptacne vzdelavanie podla nich platilo.
    Teraz som po uspesnom ukonceni magisterskeho studia nastupila na poziciu specialny pedagog- odborny zamestnanec do centra specialno-pedagogickeho poradenstva...a tak podla vedenia, by som mala adaptacne vzdelavanie este raz absolvovat, nakolko som ukoncila skolu a ako odborny zamestnanec prax nemam.

    adaptacne vzdelavanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.