Zavrieť

Porady

kontokorent

Viete mi niekto poradiť, čo s kontokorentom, ak bol schválený a bola možnosť čerpania kontokorentu, ale nebol k tomu dôvod. Čo s takým prípadom, kde to mám vyjadriť v účtovnej závierke a ako? Dať to na podsúvahu alebo 231 alebo kam?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Kde ste hlavičky? Nikto mi neodpovie? Ja viem, je ešte len ráno, prosím, zobuďte sa! Privítam akýkoľvek názor. Možno ma niekde nasmeruje.

    šebka je offline (nepripojený) šebka

    Rada si nechám poradiť šebka
    Keď si kontokorent nečerpala a na účte z banky si nebola v mínuse, v účtovnej zavierke sa o tom neučtuje, pretože je len schváliný a nie čerpaný. Keď ho budeš čerpať tak na účte z banky bude mínusová položka a tá sa potom na konci roka preúčtuje ako krátkodoby úver.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Súhlasím s predošlou odpoveďou, ak si nečerpala KTK nemáš o čom účtovať, v prípade, že si mala stiahnuté z neho úroky za nečerpanie, tie zaúčtuješ 562/231, sú daň.nákladom, z účtu boli stiahnuté, ak nie, nie je o čom účtovať.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    ondrejvla
    Súhlasím s predošlou odpoveďou, ak si nečerpala KTK nemáš o čom účtovať, v prípade, že si mala stiahnuté z neho úroky za nečerpanie, tie zaúčtuješ 562/231, sú daň.nákladom, z účtu boli stiahnuté, ak nie, nie je o čom účtovať.
    A nemá sa možnosť čerpania schváleného kontokorentu zaevidovať aspoň
    v podsúvahovej evidencii?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    kontokorent ti dáva MOŽNOSŤ ísť do múnusu na bankovom účte. Ak to nevyužiješ, tak ten účet má plusový zostatok a ber ho tak ako bežný účet.
    Ak bude mínusový, tiež ho nebudeš vyjadrovať v účtovníctve - len v súvahe ho dáš medzi bežné úvery.
    Že máte vybavený kntokorent - napíš len do Poznámko k RUZ, podmienky, splatnosť, úrok a dopln, že ste ho nevyužili.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.