Zavrieť

Porady

zaradenie do platovej triedy

dobry den, chcela by som sa opytat na zaradenie do platovej triedy. Ucim na ZUS momentalne 3.rok, mam absolutorium na konzervatoriu a v juni som ukoncila II.stupen VS nepedagogicky smer. Momentalne som vo 8.plat.triede,ale v rovnakej som bola aj s I.stupnom VS.. Dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Zamestnávateľ Vás berie ako kvalifikovanú na základe nižšieho vzdelania a preto ste zaradená v 8. PT . Ak by ste získali I. atestáciu, bola by ste v 9. PT.

    Ak by Vás bral ako nekvalifikovanú-bola by ste už teraz v 9. PT, ale nemohla by ste si urobiť 1. atestáciu.
    Naposledy upravil zdenka131 : 06.09.11 at 18:54

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Ann Jaško Pozri príspevok
    ak vsak ide o výšku platu, v 9 PT ako nekvalifikovaná by som to mala finančne výhodnejšie, pokiaľ sa teda nemýlim..
    Nemýliš sa, finančne by to bolo výhodnejšie, ale zamestnávateľ ti môže dať podmienku na doplnenie si kvalifikácie a ak si ju v zákonom stanovenej lehote nedoplníš, môže to byť dôvod na rozviazanie pracovného pomeru.

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Učiteľku ste nesprávne zaradili, pre I. stupeň ZŠ je nekvalifikovaná. Na to, aby bola kvalifikovaná, by musela na diplome mať napísané predškolská a elementárna pedagogika, nielen pedagogika. Bez ohľadu na dĺžku pedag. praxe a toho, či má adaptačné vzdelávanie, je stále nekvalifikovaná.

    Správne má byť zaradená v 9. PT VŠ II. stupňa – nekvalifikovaná.
    http://www.minedu.sk/data/USERDATA/A...anie_do_PT.pdf

    Kvalifikačné požiadavky sú uvedené tu:
    http://www.minedu.sk/data/USERDATA/L...y/437_2009.pdf
    Naposledy upravil zdenka131 : 13.09.11 at 19:33

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Dobrý deň,

    Ak máte VŠ II. stupňa nekvalifikovaný, mala by ste byť 9. PT.

    Zaraďovanie PZ a OZ do platových tried v závislosti od získaného stupňa požadovaného vzdelania a zaradenia do kariérového stupňa
    Pedagogickí zamestnanci

    http://www.minedu.sk/data/USERDATA/A...anie_do_PT.pdf

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Ann Jaško Pozri príspevok
    ak vsak ide o výšku platu, v 9 PT ako nekvalifikovaná by som to mala finančne výhodnejšie, pokiaľ sa teda nemýlim..
    Súhlasím, mzda v 9. PT je vyššia ako v 8. PT.

    Ann Jaško je offline (nepripojený) Ann Jaško

    Ann Jaško
    ak vsak ide o výšku platu, v 9 PT ako nekvalifikovaná by som to mala finančne výhodnejšie, pokiaľ sa teda nemýlim..

    silviad je offline (nepripojený) silviad

    silviad
    Dobrý deň, moja otázka :
    Vychovávateľka - ukončená VŠ II.stupňa na diplome má - pedagogika. Preradili sme ju ZŠ I.stupeň, učí 1 ročník. Je správne zaradenie do PT 10?

    Ďakujem za odpoveď!

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    silviad Pozri príspevok
    Dobrý deň, moja otázka :
    Vychovávateľka - ukončená VŠ II.stupňa na diplome má - pedagogika. Preradili sme ju ZŠ I.stupeň, učí 1 ročník. Je správne zaradenie do PT 10?

    Ďakujem za odpoveď!

    Nakoľko je na vyučovanie na I. stupni ZŠ nekvalifikovaná, tak ak by bola v kategórii "začínajúca", patrila by do PT 9 a ak už je v kategórii "samostatná", patrí do PT 10. Podľa mňa je zaradená správne.
    A ešte niečo, neviem či to platí a ako je to teraz, ale počul som niečo o tom, že ak by sa vám prihlásil na túto pozíciu kvalifikovaný pedagóg pre vyučovanie na I. stupni ZŠ, mali by ste ho uprednostniť pred nekvalifikovaným kolegom. Čiže by ste mali nahradiť vychovávateľku ktorá u vás dočasne učí na I. stupni kvalifikovaným učiteľom. Ale v tomto si nechám poradiť aj ja :-)))

    zaradenie do platovej triedy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.