Zavrieť

Porady

e-mailová adresa

Pri rozhovore s kolegami zo susednej školy som sa dozvedela, že kontakt s nimi zabezpečuje riaditeľka zaujímavým spôsobom. Rada by som niečo podobné zaviedla aj na našej škole, ale neviem ako postupovať. A kolegyňa mi v tom nevie poradiť.
Popíšem situáciu na susednej škole.
Každý učiteľ má vytvorenú adresu zloženú z jeho mena s rovnakou doménou, súvisiacou s webom školy. Učitelia sú rozdelení do dvoch skupín - všeobecné predmety a odborné predmety.
Každá skupina ma vytvorenú spoločnú mailovú adresu. Adresy učiteľov každej skupiny sú nastavené tak, že keď riaditeľka pošle správu z tejto adresy skupiny, dostanú ju všetci členovia príslušnej skupiny. Zdá sa mi to veľmi operatívne a výhodné.
Poradíte mi, ako to mám urobiť. Poprosím "polopatistický" - nie som expert v používaní outlooku. Ďakujem.
Jaroslava
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kvalitar je offline (nepripojený) kvalitar

    kvalitar
    Neviem ci som to spravne pochopil ale vyzera to komplikovane, jednoduchsi sposob je vytvorit si 2 skupiny kontaktov, jedna bude nazvana vseobecne predmety a druha odborne. A ked bude riaditelka pisat e:mail tak do policka Komu napise vseob. alebo odborne a e:mail sa posle danej skupine. Ja to bezne pouzivam ked chcem hromadne poslat e:mail na ine oddelenie alebo pre celu firmu.

    Co sa tyka outlooku stlacis na kontakty das novy distribucny zoznam a pridas si ludi nazves zoznam a das ulozit...
    Pochopil si to správne, presne o toto mi ide.
    Skupinu som vytvorila, ale neviem, ako tam pridať mailové adresy jednotlivých členov skupiny.
    Neviem, čo je to "distribučný zoznam" a ako doň pridať adresy členov skupiny. Outlook používam, len neovládam takúto prácu s ním. Prosím o trpezlivosť a "lopatistický" návod. Ďakujem !!!!!

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Adresár - Nové - Nová skupina - vypísať názov skupiny - Vybrať členov - povyberáš si e-mailové adresy, ktoré tam chceš dať :-)
    Prepáčte, aj napriek vašej snahe som dokázala vytvoriť skupinu, pomenovať ju.
    Ale neviem ako vybrať členov do skupiny. V pôvodných kontaktoch mám skupinu adries, ale ich neviem presunúť do skupiny. Používam Outlook 2007
    Ďakujem !

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    a keď si v tej skupine, kam si tie kontakty chceš dať, nie je tam nejaké tlačítko "pridať členov" "vybrať kontakty" alebo niečo obdobné?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.