Zavrieť

Porady

DoVP a následne DoPČ

Dobrý deň
Prosím o info či môžeme uzatvoriť dohodu o PČ s človekom ktorý mal u nás DoVP a odpracoval už 350 hodín?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    evapau Pozri príspevok
    Takže ukončím DoVP odhlásim zo SP, uzatvorím Dohodu o PČ prihlásim na SP. Vždy som si myslela že odpracované hodiny na DoVP a DoPČ sa spočítavajú a nesmu presiahnuť 350 hod. ročne, ale ako vidím som sa mýlila
    ALe pozor, na DoPČ môže odpracovať max. 10 hodín týždenne.
    § 228a
    Dohoda o pracovnej činnosti
    (1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    rodina1 Pozri príspevok
    Ak pôjde o bezprostredne nasledujúcu DoPČ (myslím tým, že DOVP bude ukončená a následne druhým dňom bude uzatvorená DoPČ), podľa mňa nie je dôvod na odhlasovanie a následné prihlasovanie zamestnanca do SP. Veď už raz si ho prihlásila ako dohodára (na RLFO nie je prene vyšpecifikované, o aký druh dohody sa jedná).
    Nemáš pravdu, jedna dohoda končí, druhá začína. Takže prvú odhlásiť, druhú prihlásiť.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    evapau Pozri príspevok
    Dobrý deň
    Prosím o info či môžeme uzatvoriť dohodu o PČ s človekom ktorý mal u nás DoVP a odpracoval už 350 hodín?
    Áno.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    evapau Pozri príspevok
    Dobrý deň
    Prosím o info či môžeme uzatvoriť dohodu o PČ s človekom ktorý mal u nás DoVP a odpracoval už 350 hodín?
    Ak pôjde o opakovanú činnosť, nie je dôvod, prečo by si nemohla uzatvoriť DoPČ.

    evapau je offline (nepripojený) evapau

    evapau
    Takže ukončím DoVP odhlásim zo SP, uzatvorím Dohodu o PČ prihlásim na SP. Vždy som si myslela že odpracované hodiny na DoVP a DoPČ sa spočítavajú a nesmu presiahnuť 350 hod. ročne, ale ako vidím som sa mýlila

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Ak pôjde o bezprostredne nasledujúcu DoPČ (myslím tým, že DOVP bude ukončená a následne druhým dňom bude uzatvorená DoPČ), podľa mňa nie je dôvod na odhlasovanie a následné prihlasovanie zamestnanca do SP. Veď už raz si ho prihlásila ako dohodára (na RLFO nie je prene vyšpecifikované, o aký druh dohody sa jedná).

    DoVP a následne DoPČ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.