Zavrieť

Porady

dan z predaja bytu nadobudnutého darom a dedenim

Potrebovala by som poradiť odľadom dane z príjmu. V apríli 2010 som nadobudla 1/4 bytu dedičským konaním po svojom krstnom otcovi, teda nie po osobe v priamom rade a koncom toho istého roka som nadobudla 1/4 bytu darovacou zmluvou od svojej krstnej matky. Druhú 1/2 bytu, takisto ako ja nadobudol brat dedičským konaním a darovacou zmluvou. Potrebovala by som poradiť, vzhľadom k tomu, že nie som v tomto smere znalá veci , či po predaji bytu budem platiť daň z príjmu. Vopred sa ospravedlňujem, hľadala som na tomto fóre a aj na internete, ale pretože sa menil zákon k 1.1. 2011 ohľadom platenia dane pri predaji bytu a veľa informácií je už neaktuálnych, chcela by som poprosiť o nové informácie z dôvodu aj toho, že nie som dedičkou v priamom rade a taktiež som nadobudla byt aj darovaciu zmluvou. Ďakujem všetkým za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajvona je offline (nepripojený) ajvona

    ajvona
    Ospravedlňujem sa, nevyznám sa v daniach, myslela som na daň z predaja nehnuteľnosti. Pre mňa je to, ako sa ľudovo hovorí španielska dedina. Myslela som si, že ide o daň z prímu, ale už som to pochopila. Ďakujem za upozornenie.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Ak ste tam nemali trvaly pobyt, tak oslobodenie od platenia dane z prijmu sa na Vas bude vztahovat az po piatich rokoch vlastnictva.

    dan z predaja bytu nadobudnutého darom a dedenim

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.