Zavrieť

Porady

Ako vyrovnat exekuciu

Zdravím.Podnikám v nakladnej doprave. Mám exekucie.Mám zablokovaný úcet od piatych exekutorov a zablokovaný prepis vozidiel. chcel by som predat vozidlá ,aby som vedel vyplatit exekuciu. Vie mi niekto poradit? Hlavne mi ide o to ,aby ja som jednal predaj ,lebo to podla mna kludne pokryje ex. Ale ked oni to spravia ,ani to nechcem dalej hovorit!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Už by si konal protiprávne a prepis na nového majiteľa by mohol byť spochybnený a jeho auto odobraté exekútorom. Mohol si tak urobiť skôr, keď dlh neobsahoval poplatky exekútorovi.

    laco71 je offline (nepripojený) laco71

    laco71
    ja nechcem to predat bez exekutorov . ja z tych chcem vyrovnat exekucie. to co by som mohol pred,to uz mi nepomoze ,za to zaplatim vyucné. ale kazdy mysli ,ze sa hospodarstvo sa zlepsi, a kým sme mali prepravy , tak sa to aj zlepsovalo trocha ,len zo dna na den sme stratili stalu prepravu , co mi platili po uskutocneni a z tych sa znizovali pomaly exekucie a sme mali na jazdenie.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    nájdi záujemcu, pošli ho za exekútorom (alebo tam s ním zájdi), ktorý prvý blokuje auto a požiadajte ho, nech urobí dražbu auta, kde príde aj záujemca a auto si kúpi. Tento úkon však trvá nejakú dobu, lebo je treba urobiť znalecký posudok (samozrejme, že z výťažku sa bude platiť aj ten posudok). Inú možnosť momentálne nevidím.

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    alebo si najdi zaujemcu o to auto, z kupnej ceny (a moze byt vyplatena napr. aj na zaklade zmluvy o buducej zmluve) vyrovnaj vsetky exekucie a slusne poziadaj tych exekutorov o rychle odblokovanie na dopravnom inspektorate. a potom mozete zaevidovat noveho vlastnika.
    hoci by si nakladal s majetkom podliehajucim exekuciam, nikto by sa do teba nepustil v pripade, ze to urobis rozumne a v prvom rade vyplatis vsetkych exekutorov. tym padom by ostali vsetci spokojni...

    svetlik je offline (nepripojený) svetlik

    svetlik
    Najdi kupca a uzavri kupnu zmluvu s odkladacou podmienkou ucinnosti, ktorou bude suhlas od opravnenych s odblokovanim auta. V kupnej zmluve bude sucasne dohodnuty sposob vyplatenia kupnej ceny - cez not. uschovu na ucty exekutorom a zvysok Tebe, inak - bohuzial ti to predaju za taku cenu, ze zaplaces.
    Kupnu cenu do not. uschovy - sposob vyplatenia bude sucastou podmienok jej uvolnenia, tak bude chraneny kupujuci i opravneni.

    Toto sa riesit da, uz som sa s tym stretol

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    No.... neviem, či by som sa púšťala do takého niečoho, keď tam je viac exekútorov. Keby bol jeden alebo dvaja, odporučila by som predaj z vlasnej iniciatívy aj ja, ale čo keď sa niektorý z exekútorov vzprieči... alebo počas dohadovania v existujúcich exekúciach sa vyskytne ďalšia blokácia. Kupujúci má prepis v nedohľadne a predávajúci (zároveň povinný) žalobu na krku.

    svetlik je offline (nepripojený) svetlik

    svetlik
    iriska Pozri príspevok
    No.... neviem, či by som sa púšťala do takého niečoho, keď tam je viac exekútorov. Keby bol jeden alebo dvaja, odporučila by som predaj z vlasnej iniciatívy aj ja, ale čo keď sa niektorý z exekútorov vzprieči... alebo počas dohadovania v existujúcich exekúciach sa vyskytne ďalšia blokácia. Kupujúci má prepis v nedohľadne a predávajúci (zároveň povinný) žalobu na krku.
    kupujuci je chraneny ulozenim prachov do not. uschovy, a preco by sa exekutor vzpriecil? ved mu ide o prachy a ak cela predajna cena postaci na pokrytie vsetkych exekucii, nema dovod.
    Predavajuci tymto sposobom zalobu nebude mat na krku urcite, podpisanie zmluvy - vzhladom na odkladaciu podmienku to vylucuje. Navyse, odporovacia zaloba nesmeruje voci predavajucemu.

    Ako vyrovnat exekuciu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.