Zavrieť

Porady

prevencia na jeseň

čaute, už začína ten hnusný čas, čo sa týka môjho zdravia, v tomto období už začínam s prechladnutiami, chrípkami a tak. Každoročne a veľmi často, hneď ma chytí niečo už jkeď cítim nejaký vietor, prievan. Už som skúšala všeličo ako prevenciu, dokonca aj vakcínu proti chrípke, No nič nepomohlo.
Prosím ak viete najaký fakt dobrý recept alebo radu ako sa chrániť, čo je dobré na prevenciu. Hocičo čo pomohlo vám.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Jesť veľa ovocia, zeleniny, kúpiť si čerstvý zázvor a každý deň si robiť zázvorový čaj s citrónom a medom. Med je prírodné antibiotikum, prospieva organizmu.
    Ak Ti už začína prechladnutie -na uvoľnenie hlienov: 1 čajovú lyžičku skorocelu kopijovitého zalejeme šálkou vriacej vody a necháme prikryté desať minút luhovať. Pijeme trikrát denne s medom.
    Prípadne si pridaj zinok a selén, aby si predišla prechladnutiu.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    rodina1, arizona, Danielle369, lujza.j, Nella_2, Tweety, zdenka131
    7

    alabut je offline (nepripojený) alabut

    alabut
    Rano studena sprcha, vecer nohy do horucej vody, caj, slivovica, premiestnit postel, odstranit kvety zo spalne.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    celaskon pomáha... treba zvíšiť dávku...a bude všetko OK
    prípadne nejaké prípravky na zvýšenie činnosti imunitného systému... ale nie tie vitamíny všetky v jendom...

    petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

    petermikuláš
    Naozaj platí to otrepané - jesť dostatok ovocia a zeleniny.
    Plus veci ktoré prirodzene stimulujú imunitu ako napr.med, chodiť aspoň na krátke prechádzky, otužovanie sa a pod.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Mne sa osvedcili echinaceove kvapky, ale o tom som tu uz pisala. Chripku ba ani len nadchu som nemala dobrych 20 rokov.
    Presne viem, o čom hovoríš. Len čo sa trocha ochladí, začne pršať a na človeka sa zo všetkých strán valia bacily a depresívna nálada, hneď sa ma chytá zachrípnutý hlas, kašeľ, ktorý nie a nie zastaviť a nádcha. Predísť týmto nepríjemnostiam sa snažím ovocím a zeleninou, medom v čaji, ale nie vždy to stačí na obranu pred chorobou. Zbaviť sa tohto všetkého potom musím inak. Dobíjam sa vitamínmi v tabletkách a na kašeľ si dávam Hedelix. Tento sirup dobre chutí. Je z výťažkov brečtana, takže žiadne antibiotiká, ale prírodný prípravok. Odporúčam.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    ja Hedelix určite nie!!!nepomohol ani mne ani mojemu decku ani sme ho nedopili, je v skrini.
    zaujímavé že dnes už o ňom čítam v druhom príspevku od dvoch nováčikov, že by náhoda???? alebo.....

    kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

    kamoska1
    Skús teraz, v lekárni je nový celaskon 600mg,s polu so zinkom v balení.Keď sa celaskon užíva spolu so zinkom,posilňuje obranny schopný system.Stojí to spolu okolo 8 Eu,je to teraz v akcii,skus,uvidíš.Radšej chorobám predchadzať,ako ich liečiť,ale človek si nevyberie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.