Zavrieť

Porady

Tunelovanie penazi - definicia.

Dobry den,

aka je presna definicia Tunelovania Penazi? Co to presne znamena? Viete mi uviest jednoduchy priklad ako to funguje? Dakujem.

PS: Nejedna sa o navod
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

BIZAL Pozri príspevok
Dobry den,

aka je presna definicia Tunelovania Penazi? Co to presne znamena? Viete mi uviest jednoduchy priklad ako to funguje? Dakujem.

PS: Nejedna sa o navod
Tu asi nie si na správnom mieste. Len podotýkam, že tunel s tým nemá nič spoločné., či? možno aj hej, niekedy to môže byť také dlhé,(pokiaľ nenastúpi spravodlivosť) ako tunel.
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

Tweety Pozri príspevok
Tu asi nie si na správnom mieste. Len podotýkam, že tunel s tým nemá nič spoločné., či? možno aj hej, niekedy to môže byť také dlhé,(pokiaľ nenastúpi spravodlivosť) ako tunel.
hehe, sranda. ja viem, ze tunel s tym nema nic...chapem, ze prostrednictvom niecoho cistis nieco....ale ako presne?
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

podla mna si aj vela ludi tento pojem myli
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

BIZAL Pozri príspevok
hehe, sranda. ja viem, ze tunel s tym nema nic...chapem, ze prostrednictvom niecoho cistis nieco....ale ako presne?
Čistenie to nie je tulenovanie, to je pranie špinavých peňazí. Tiež nelegálna činnosť.
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

Tweety Pozri príspevok
Čistenie to nie je, to je pranie špinavých peňazí. Tiež nelegálna činnosť.
myslela som "cisti zo stola"
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

No väčšinou sa netunelujú peniaze, ale firmy, štát a podobne. Je to vlastne úmyselné poškodzovanie buď firmy alebo štátu. Krásny príklad bol napríklad predaj emisií v čase v ktorom sa predávali za 12 EUR napriamo pre Japoncov, keď to prehnali cez 3-4 firmy štát dostal 5,50 EUR za tonu.
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

Braňo Pozri príspevok
No väčšinou sa netunelujú peniaze, ale firmy, štát a podobne. Je to vlastne úmyselné poškodzovanie buď firmy alebo štátu. Krásny príklad bol napríklad predaj emisií v čase v ktorom sa predávali za 12 EUR napriamo pre Japoncov, keď to prehnali cez 3-4 firmy štát dostal 5,50 EUR za tonu.
umyselne poskodzovanie svojej firmy? svojho statu?
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

Tweety Pozri príspevok
BIZAL, ale pýtaš sa na otázku, ktorá je mimo zákon, a na takéto jednoducho odpovede nedávame.
ok. da sa to niekde nastudovat?
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

BIZAL Pozri príspevok
umyselne poskodzovanie svojej firmy? svojho statu?
Samozrejeme. Úmyselné. Mohlo byť dohodnuté priamo s Japoncami cena 12 EUR za tonu, ale rozhodli sa emisia prehnať cez firmy kamarátov, aby štát dostal o dve miliardy skk menej.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Braňo Pozri príspevok
Samozrejeme. Úmyselné. Mohlo byť dohodnuté priamo s Japoncami cena 12 EUR za tonu, ale rozhodli sa emisia prehnať cez firmy kamarátov, aby štát dostal o dve miliardy skk menej.
Dobrým príkladom bola aj stavba diaľníc, tunelov..... aj tam sa firmičky nabalili na úkor štátu- teda nás všetkých..
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

BIZAL Pozri príspevok
ok. da sa to niekde nastudovat?
A myslíš si , že tí tunelári to našli niekde v knihách?
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Na tunele Branisku na východe Slovenska boli preinvestované všetky peniaze, ktoré boli určené na dve rúry a vykopaná bola iba jedna. Tak je to doteraz. Druhá nie je sprevádzkovaná doteraz.
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

Braňo Pozri príspevok
Na tunele Branisku na východe Slovenska boli preinvestované všetky peniaze, ktoré boli určené na dve rúry a vykopaná bola iba jedna. Tak je to doteraz. Druhá nie je sprevádzkovaná doteraz.
nerozumiem. ja mam stavebnu firmu a stat ma poziada aby som vystavala komplex budov...co sa musi stat aby doslo k tunelovaniu?
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

Tweety Pozri príspevok
A myslíš si , že tí tunelári to našli niekde v knihách?
urcite. staci najst nejaku diplomovku a pozriet na zdroje...podla mna je to normalna tema na diskusiu
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

BIZAL Pozri príspevok
nerozumiem. ja mam stavebnu firmu a stat ma poziada aby som vystavala komplex budov...co sa musi stat aby doslo k tunelovaniu?
no napríklad, postavíš len polovicu tých budov a vyfaktúruješ všetky, resp. vyfaktúruješ práce ktoré si nikdy nerobil, alebo vyfaktúruješ práce, ktoré štandardne robíš za 50 % z ceny ale ty vyfaktúruješ dvojnásobok, lebo sa jedná o štát... a takto dochádza k nezákonnému obohateniu/tunelovaniu... jedná sa v podstate o činnosť so zámerom niekoho okradnúť, resp. vytiahnuť z neho peniaze s cieľom nikdy neposkytnúť za dané plnenie službu/tovar...
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

Ice dive Pozri príspevok
no napríklad, postavíš len polovicu tých budov a vyfaktúruješ všetky, resp. vyfaktúruješ práce ktoré si nikdy nerobil, alebo vyfaktúruješ práce, ktoré štandardne robíš za 50 % z ceny ale ty vyfaktúruješ dvojnásobok, lebo sa jedná o štát... a takto dochádza k nezákonnému obohateniu/tunelovaniu... jedná sa v podstate o činnosť so zámerom niekoho okradnúť, resp. vytiahnuť z neho peniaze s cieľom nikdy neposkytnúť za dané plnenie službu/tovar...
aha. takze stat spravi chybu, ze nepozrie na rozpis prac a stavbar sa na tom nabali.

ale preco sa vela krat hovori o tunelovani ak ma niekto firmu a otvara dalsiu firmu na tunelovanie....? na co mu je dalsia?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Ice dive Pozri príspevok
no napríklad, postavíš len polovicu tých budov a vyfaktúruješ všetky, resp. vyfaktúruješ práce ktoré si nikdy nerobil, alebo vyfaktúruješ práce, ktoré štandardne robíš za 50 % z ceny ale ty vyfaktúruješ dvojnásobok, lebo sa jedná o štát... a takto dochádza k nezákonnému obohateniu/tunelovaniu... jedná sa v podstate o činnosť so zámerom niekoho okradnúť, resp. vytiahnuť z neho peniaze s cieľom nikdy neposkytnúť za dané plnenie službu/tovar...
Zabúdaš, že tunelovanie, nie je trestná činnosť a nezákonné obohatenie je možné vymáhať späť.
---------------------
Tunel je niečo úplne iné. (samozrejme že žiadnu definíciu tunelovania nezosmolíte)
0 1
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

BIZAL Pozri príspevok
aha. takze stat spravi chybu, ze nepozrie na rozpis prac a stavbar sa na tom nabali.

ale preco sa vela krat hovori o tunelovani ak ma niekto firmu a otvara dalsiu firmu na tunelovanie....? na co mu je dalsia?
štát nespraví chybu, lebo nevie niektoré veci skontrolovať... napr. vyrovnávanie terénu robil som to dve hodiny, ale vyfaktúrujem 4 kto mi dokáže že to bolo toľko a nie toľko...

no a na to druhé sa opýtaj pána Varehu načo mu bolo cca 150 firiem... prečo si predávali medzi sebou fiktívny tovar a pýtali od štátu DPH...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
BIZAL Pozri príspevok
aha. takze stat spravi chybu, ze nepozrie na rozpis prac a stavbar sa na tom nabali.

ale preco sa vela krat hovori o tunelovani ak ma niekto firmu a otvara dalsiu firmu na tunelovanie....? na co mu je dalsia?
Podľa mňa sa napríklad firma vytuneluje tak, že z firmy XY sa prevedú všetky aktíva, vyberú sa všetky penie z účtu a pokladne /môžu sa previesť aj vhodné pohľadávky/ z firmy na druhú firmu napríklad VV. V prípade nejakého exekučného konania hroziaceho firme XY už po príchode exekútora nie je vo firme žiadny hnuteľný ani nehnuteľný majetok, žiadna hotovosť, peniaze na účte.... čiže firma je už vytunelovaná nič v nej nie je schopné predaja a vhodné uspokojenia veriteľov. Alebo firma získa nejaký príspevok na niečo /napríklad z Eurofondov na niečo konkrétne/ no nič nepostaví z peňazí ale spoločníci ich jednoducho minú na seba....
Toľko môj názor na vysvetlenie tunelovania.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

jar88 Pozri príspevok
Zabúdaš, že tunelovanie, nie je trestná činnosť a nezákonné obohatenie je možné vymáhať späť.
---------------------
Tunel je niečo úplne iné. (samozrejme že žiadnu definíciu tunelovania nezosmolíte)
no nemyslím si,
myslíš, že ak by sa prišlo na tunel... tak orgány činné v trestnom konaní si povedia... nie je to nezákonné obohatenie.. je to tunel, takže je to v poriadku... pokračujte v činnosti.... ??? prečo potom lietajú trestné oznámenia pri rôznych štátnych zákazkách... prečo v kauze emisie naháňajú Štefanova a snažia sa ho zbaviť imunity....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať