Zavrieť

Porady

oplati sa registracia DPH ?

Dobrý deň poraďáci
chcel by som trošku rozobrat,ako si moze podnikatel zistit,ci sa mu oplatí byt platcom DPH?
konkretne mám na ruke 1 malý obchodik so spotrebnym tovarom,ale lacne komponenty
viem ze mám nárok na odpočet DPH z nákupu,dalej aj pri registrácii mám nárok na odpočet DPH zo zásob a z majetku
tento obchodik mam trzby mesacne cca 700 eur hrubeho

ako by ste si prosim poradili s tym,ako zistit teda,ci sa prihlasit za platcu dph alebo netreba?
povinna registracia urcite nevyjde
dakujem vopred moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Potom sa to neoplatí...

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ak povinná registrácia nebude tak si daj na jednu stranu príjem.....a na druhú výdavky.....a zistíš, že ak by si nakupoval každý mesiac (preháňam) nejaký majetok, napr. PC, regále, ERP a pod. povinnosť by si nemal, ale inak ti stále vyjde....budeš platiť.....aj keď malé čiastky aj tak......a keď budeš končiť zaplatíš daň (DPH) zo skladovách zásob......ja byť na Tvojom mieste by som nechcela byť platiteľom DPH....ale máš slobodnú vôľu, sám sa musíš rozhodnúť.....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    tibor1000 Pozri príspevok
    Dobrý deň poraďáci
    chcel by som trošku rozobrat,ako si moze podnikatel zistit,ci sa mu oplatí byt platcom DPH?
    konkretne mám na ruke 1 malý obchodik so spotrebnym tovarom,ale lacne komponenty
    viem ze mám nárok na odpočet DPH z nákupu,dalej aj pri registrácii mám nárok na odpočet DPH zo zásob a z majetku
    tento obchodik mam trzby mesacne cca 700 eur hrubeho

    ako by ste si prosim poradili s tym,ako zistit teda,ci sa prihlasit za platcu dph alebo netreba?
    povinna registracia urcite nevyjde
    dakujem vopred moc
    predávaš tovar aj platitelom DPH (FO alebo PO), alebo len občanom ?

    tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

    tibor1000
    veronikasad Pozri príspevok
    predávaš tovar aj platitelom DPH (FO alebo PO), alebo len občanom ?
    len občanom

    oplati sa registracia DPH ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.