Zavrieť

Porady

Vedenie skladu - secondhand

Ahojte,
Poraďte mi prosím niekto. Musím si viesť aj sklad ak nakupujem len jeden druh tovaru (oblečenie) na (kg), a predávam ho po (ks)?
Pre svoju osobnú potrebu to robím v exceli, len chcem vedieť či si ho musím viesť aj oficiálne, podľa nejakého zákonného metodického postupu, trebárs v nejakom účtovnom programe?
Ak áno, musím vždy po každom doplnení tovaru do predajne spočítať presne kusy, ktoré presuniem do predajne a na ne si sám sebe vystaviť výdajku, alebo len tie kusy tovaru, ktoré v skutočnosti predám trebás za mesiac?

Kto to vôbec kontroluje a čo sa týmto vlastne sleduje, to mi nejak nejde do hlavy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Kontroluje to DÚ, a sleduje sa tým, či si všetok predaj nablokoval.

    m.schubi je offline (nepripojený) m.schubi

    m.schubi
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Kontroluje to DÚ, a sleduje sa tým, či si všetok predaj nablokoval.
    Lenže ja kúpim 300kg a v nich sa skrýva XY ks vecí. A to som malá "firma". Čo v takom prípade ak sú ich tony? To sa každá vec musí spočítať osobitne, aby som mohol hodnoverne viesť sklad? Alebo mám pohyby na sklade vykonávať len v kg? Čo ja viem, že si tie veci zo skladu určené na predaj odvážim a odpíšem zo skladu v kilogramoch?

    Vedenie skladu - secondhand

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.