Zavrieť

Porady

Pomôžte mi vyriešiť situáciu po RD,zamestnávateľ, nezamestnanosť

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť, som v situácii, kedy mi končí 9.10 RD,bola som doma 6 rokov, pre nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa.Zamestnávateľ za celý čas so mnou prac.pomer nezrušil.Takže mám prac. zmluvu na dobu neurčitú, výkon práce v NR. Zamestnávateľ ale túto prevádzku už zrušil, takže miesto pre mňa nemá,a sídli v BA. Takže som im napísala, mesiac pred skončením RD, že k nim 10.10 nastupujem do prac pomeru. Nato mi volali, že mi pošlú výpoved dohodou, §60.S čím nesúhlasím a chcem § 63,1,a. Na to mi povedali, že nech nešpekulujem, že mi nič nedajú ak myslím odstupné atd...Takže čakám písomnú odpoveď.A chcem sa spýtať, nakoľko peniažky by sa zišli, lebo som sama s dieťaťom, novú prácu vo výhľade nemám. Ako by som túto situáciu vyriešila najlepšie?Nebudem sa s nimi súdiť ani doťahovať, podpíšem im dohodu, v tom prípade dostanem podporu v nezamestnanosti 190e.Mohla by som nejak využiť to, že som si platila DNP a dala sa niekde vypísať kým podpíšeme skončenie pracovného pomeru?Alebo by som sa mohla nejak so zamestnávateľom dohodnúť, že nebudem žiadať § 63 ani odstupné ale zato nech ma na 1-2 dni ešte zamestnajú? mala by som potom vyššiu podporu, nie však o veľa. Poradíte mi ako by sa táto situácia dala najlepšie pre mňa vyriešiť? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Pomôžte mi vyriešiť situáciu po RD,zamestnávateľ, nezamestnanosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.