Zavrieť

Porady

Ako riešiť situáciu

Dobrý deň !

POzical som peniaze na zaklade zmluvy o pozicke, ktoru mi vytvoril pravnik.
Dlznik mi sumu nevratil, a ja mu pisem vyzvu, aby na zaklade zmluvy o pozicke tieto peniaze vratil.Chcel by som tam zakomponovat, ze pokial mi peniaze nevratil, dopustil sa tym uveroveho podvodu, nakolko ma uviedol do omylu.
Je takato formulacia mozna?
Vopred dakujem za odpovede, je to velmi surne, ak sa niekto vyzna, prosim napiste mi aj presnu sumu formulacie, ide o sumu 10 000eur
Naposledy upravil Dav : 12.12.10 at 20:43
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Nedávaj tam tú formulu (nie je ani dobrá), nie je to trestný čin ale obyčajný dlh.
    Ak si mal v zmluve termín vrátenia peňazí, najrýchlejšie ich dostaneš cez platobný rozkaz. Ak si tam termín nemal, tak ho vyzvi na splatenie dlhu, môžeš mu dať aj krátky termín.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    JarkaL, Danielle369, Lubaba, Flinstone, Chobot, arizona
    6

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    PanHoracek Pozri príspevok
    Dobrý deň !

    POzical som peniaze na zaklade zmluvy o pozicke, ktoru mi vytvoril pravnik.
    Dlznik mi sumu nevratil, a ja mu pisem vyzvu, aby na zaklade zmluvy o pozicke tieto peniaze vratil.Chcel by som tam zakomponovat, ze pokial mi peniaze nevratil, dopustil sa tym uveroveho podvodu, nakolko ma uviedol do omylu.
    Je takato formulacia mozna?
    Vopred dakujem za odpovede, je to velmi surne, ak sa niekto vyzna, prosim napiste mi aj presnu sumu formulacie, ide o sumu 10 000eur
    Nie je v tom žiandy úverový podvod. Ty si mu tie peniaze normálne požičal a on ti ich nevracia. Je to len obyčajný dlh.

    Keby si aj nebodaj náhodou podvod preukázal a bol by trestne stíhaný, neznamená to, že ti to vymôže peniaze späť. Trestný súd mu vymeria trest a s veľkou pravdepodobnosťou by vymáhanie dlžnej sumy odkázal na obč. právne konanie.

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    PanHoracek Pozri príspevok
    Dobrý deň !

    POzical som peniaze na zaklade zmluvy o pozicke, ktoru mi vytvoril pravnik.
    Dlznik mi sumu nevratil, a ja mu pisem vyzvu, aby na zaklade zmluvy o pozicke tieto peniaze vratil.Chcel by som tam zakomponovat, ze pokial mi peniaze nevratil, dopustil sa tym uveroveho podvodu, nakolko ma uviedol do omylu.
    Je takato formulacia mozna?
    Vopred dakujem za odpovede, je to velmi surne, ak sa niekto vyzna, prosim napiste mi aj presnu sumu formulacie, ide o sumu 10 000eur
    Je taká situácia možná, ak na dosiahnutie pôžičky a potrebnej dôvery na vrátenie použil prvky dômyselného podvodu a naplnil tým § 221 Trestného zákona, aj všeobecné §§ o trestnosti. Vtedy možno považovať jeho konanie za trestný čin vo veci a podať trestné oznámenie. Treba však mať nevyvrátiteľné dôkazy, lebo vyšetrovateľ bude tvrdo oponovať, že trestný čin nebol. Ak vyšetrovateľ dospeje vyšetrovaním k tomu, že pôžičku nedosiahol trestným spôsobom, tak prípad odkážu na doriešenie v občianskoprávnom konaní. Bohužiaľ, tak sa to robí. Najprv musíš argumentačne premôcť vyšetrovateľa, až potom je na rade podvodník a súd.

    Ako riešiť situáciu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.