Zavrieť

Porady

Daňové výdavky

Rada by som sa Vás spýtala kam mám zaradiť nasledovné účtov.prípady v JÚ?
1) kde mám naúčtovať úhradu za daň z príjmu FO z r.2004? v účtovnom programe ALFA?
2) je daňovo uznaný parkovací preukaz Mestu za os.automobil zaradený v majetku? Účtuje sa to do prevádzkovej réžie?
3) snehové reťaze sú daň.výdavkom a tiež sa účtujú do prevádz.réžie?
4) poplatok za odpad MESTU je daňovo uznaný výdavok?
5) daň z úrokov strhnuté z banky. Jedná sa mi hlavne zaradenie v účtov.programe ALFA
6) preddavková daň , kam to zaradiť v ALFE?
7) autorádio za 4650,00 s dph je daň.uznaný výdavok? Účtuje sa ako prevádz.réžia?
8) dial.známka je daň.uznaný?
9) čiastiace prostriedky sa používajú pri dokončení diela, ide o ich umytie, pretretie atd... Aby dielo nebolo odovzdané špinavé, podľa mňa ide o daň. výdavok. Čo vy na to? Je tu nárok na odpočet dph?
10) SZČO v 12/05 dostal platbu na účet od ODBERATEĽA, ktorý omylom poslal platbu k vyúčt.faktúre dph jedná sa o príjem ovplyv.základ dane?

Budem vďačná za každú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    1) kde mám naúčtovať úhradu za daň z príjmu FO z r.2004? v účtovnom programe ALFA? Výdaj NZD v členení Daň z príjmov
    2) je daňovo uznaný parkovací preukaz Mestu za os.automobil zaradený v majetku? Účtuje sa to do prevádzkovej réžie? áno (za predpokladu, že slúži pre firemné účely)
    3) snehové reťaze sú daň.výdavkom a tiež sa účtujú do prevádz.réžie? áno
    4) poplatok za odpad MESTU je daňovo uznaný výdavok? áno prevádzková réžia (za predpokladu, že sa jedná o firemný odpad a doklad je vystavený na firmu)
    5) daň z úrokov strhnuté z banky. Jedná sa mi hlavne zaradenie v účtov.programe ALFA Úrok je Iný príjem OZD, môže sa sledovať v čenení - samostatná analytika a daň z úroku je výdaj NZD - Daň z prijmu možno sledovať samostatnou analytikou.
    6) preddavková daň , kam to zaradiť v ALFE? Výdaj NZD v členení Daň z príjmov
    7) autorádio za 4650,00 s dph je daň.uznaný výdavok? Účtuje sa ako prevádz.réžia? áno, ak je to obhájiteľný výdavok
    8) dial.známka je daň.uznaný? áno prevádzková réžia
    9) čiastiace prostriedky sa používajú pri dokončení diela, ide o ich umytie, pretretie atd... Aby dielo nebolo odovzdané špinavé, podľa mňa ide o daň. výdavok. Čo vy na to? Je tu nárok na odpočet dph? áno je to daňový výdavok s nárokom na odpočet DPH
    10) SZČO v 12/05 dostal platbu na účet od ODBERATEĽA, ktorý omylom poslal platbu k vyúčt.faktúre dph jedná sa o príjem ovplyv.základ dane? predpokladám, že táto mylná platba bola poslaná naspäť, takže príjem NZD.
    Naposledy upravil slnko : 20.01.06 at 08:28

    domacnost je offline (nepripojený) domacnost

    domacnost
    [5) daň z úrokov strhnuté z banky. Jedná sa mi hlavne zaradenie v účtov.programe ALFA Iný príjem OZD, môže sa sledovať v čenení - samostatná analytika

    10) SZČO v 12/05 dostal platbu na účet od ODBERATEĽA, ktorý omylom poslal platbu k vyúčt.faktúre dph jedná sa o príjem ovplyv.základ dane? predpokladám, že táto mylná platba bola poslaná naspäť, takže príjem NZD.[/QUOTE]

    Slniečko ďakujem a posielam ti bodík no mám k týmto dvom ešte otázku:
    5) daň z úrokov je ale debet nie kredit, prečo ako príjem OZD?
    mal by to byť výdaj ale neviem druhotné členenie.
    10) táto mylná platba bola vrátená až v 1/06, aj tak je to príjem NZD

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    domacnost
    [5) daň z úrokov strhnuté z banky. Jedná sa mi hlavne zaradenie v účtov.programe ALFA Iný príjem OZD, môže sa sledovať v čenení - samostatná analytika

    10) SZČO v 12/05 dostal platbu na účet od ODBERATEĽA, ktorý omylom poslal platbu k vyúčt.faktúre dph jedná sa o príjem ovplyv.základ dane? predpokladám, že táto mylná platba bola poslaná naspäť, takže príjem NZD.
    Slniečko ďakujem a posielam ti bodík no mám k týmto dvom ešte otázku:
    5) daň z úrokov je ale debet nie kredit, prečo ako príjem OZD?
    mal by to byť výdaj ale neviem druhotné členenie.

    Je to výdaj neovplyvňujúci ZD - daň z príjmu . Túto odpočítavaš v DP.
    /Slnko asi zle čítal/a , to sa stáva /

    10) táto mylná platba bola vrátená až v 1/06, aj tak je to príjem NZD[/quote]

    Áno .

    domacnost je offline (nepripojený) domacnost

    domacnost
    Zita5
    Slniečko ďakujem a posielam ti bodík no mám k týmto dvom ešte otázku:
    5) daň z úrokov je ale debet nie kredit, prečo ako príjem OZD?
    mal by to byť výdaj ale neviem druhotné členenie.

    Je to výdaj neovplyvňujúci ZD - daň z príjmu . Túto odpočítavaš v DP.
    /Slnko asi zle čítal/a , to sa stáva /

    10) táto mylná platba bola vrátená až v 1/06, aj tak je to príjem NZD
    Áno .[/QUOTE]

    Zitka5 aj tebe ďakujem a posielam bodík

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    domacnost
    [5) daň z úrokov strhnuté z banky. Jedná sa mi hlavne zaradenie v účtov.programe ALFA Iný príjem OZD, môže sa sledovať v čenení - samostatná analytika
    ospravedlňujem sa, zle som čítala, napísala som, kde zaúčtuješ ten úrok. Daň zaúčtuješ tak ako píše Zita5 - výdaj NZD - daň z príjmu a tiež si môžeš v ALFE vytvoriť samostatnú analytiku.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    slnko
    ospravedlňujem sa, zle som čítala, napísala som, kde zaúčtuješ ten úrok. Daň zaúčtuješ tak ako píše Zita5 - výdaj NZD - daň z príjmu a tiež si môžeš v ALFE vytvoriť samostatnú analytiku.
    Domácnosť ďakujem .
    Slnko aj Tebe , lebo popri Tebe sa mi aj niečo utrelo .:p :p

    domacnost je offline (nepripojený) domacnost

    domacnost
    Ahojte chcela by som sa spýtať jednu maličkosť, uhradená Q.DPH sa účtuje ako výdaj neovpl.základ dane a v druh.členenie daň z príjmu? Je to tak správne?

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    domacnost
    Ahojte chcela by som sa spýtať jednu maličkosť, uhradená Q.DPH sa účtuje ako výdaj neovpl.základ dane a v druh.členenie daň z príjmu? Je to tak správne?
    Áno. Tak ako uvádzate neovpl. dz. Členenie DPH.
    Naposledy upravil JankaO : 29.01.06 at 09:29

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    domacnost
    Ahojte chcela by som sa spýtať jednu maličkosť, uhradená Q.DPH sa účtuje ako výdaj neovpl.základ dane a v druh.členenie daň z príjmu? Je to tak správne?
    V druhovom členení by si mala mať DPH

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    domacnost
    Ahojte chcela by som sa spýtať jednu maličkosť, uhradená Q.DPH sa účtuje ako výdaj neovpl.základ dane a v druh.členenie daň z príjmu? Je to tak správne?
    Nie dan z prijmu, ja mam v MRP kod na DPH zvlast, ale je to VNZD

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Dakujem za bodik, teraz som si ho vsimla. Ja som zatial len nasavac informacii z porady, nie som este tak skusena, aby som mohla velmi radit a obdivujem vsetkych, kt. tu skuseni su. Hlavne v tychto mesiacoch mam pocit ze si tu overujem vsetko....este ze tu poradu mame

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Ešte podotýkam, že ak si dáš rádio do nákladov, si povinná prihlásiť sa v Slovenskom rozhlase - inkasné stredisko - na platenie poplatkov za rozhlas.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.