Zavrieť

Porady

ústna dohoda

Dobrý deň,

vie mi, prosím, niekto poradiť ohľadom ústnej dohody sa realitným maklérom? Z tejto realitnej kancelárie mi predčasom volali, či môžu mať v ponuke náš pozemok, lebo vidia náš inzerát. Povedala som, že môžu. Nič som nepodpisovala. Priviedli nám klienta /manželovu spolužiačku s partnerom/, ktorému sa cena i s províziou zdala pridrahá, tak odmietol. Ja som sa rozhodla stiahnuť zo všetkých realitiek túto našu ponuku, lebo už v nich bola veľmi dlho a nevzbudzovalo to dobrý dojem. S realitkami, s ktorými sme mali uzatvorenú riadnu zmluvu, som to oznámili písomne a pani z realitky, ktorá nám priviedla klienta som volala, že chcem zrušiť spoluprácu,... Povedala mi, že v poriadku, ale že máme ústnu dohodu, takže ak by sme sa nám klient, ktorého nám ona prieviedla, ozval sám a my by sme mu pozemok predali, musíme realitke zaplatiť províziu /ktorá v skutočnosti ani neviem aká je, ale podľa ich inzerátu cca 2 300 Eur/. Sú to odvtedy 3 mesiace a táto manželova spolužiačka záujem prejavila znova, vraj si tento pozemok kúpia i so švagrom a postavia si tam 2 domy. Teraz neviem, či to spomínanej realitke oznámiť alebo nie. Keďže by cena vzrástla o províziu, museli by sme v tom prípade znížiť cenu my, aby ho kúpili.

Ďakujem za radu a názor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Proviziu si zvacsa zapocitavaju realitky do vyslednej ponukanej ceny.
    Takze realitka predpokladam navysila vasu cenu o svoju proviziu.
    Tym, ze by ste realitku obisli, sice "pomozete" kupujucemu k nizsej cene,ale RK si moze od vas narokovat za svoj usly zisk za vykonanu sluzbu,ved klienta vam predsa doviedli oni.

    http://www.e-pravo.sk/questions/view/302/ustna-dohoda
    Naposledy upravil arizona : 20.09.11 at 08:46

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.